УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 187 посетителей

Теги
Мазепа Археологія та реставрація іконопис постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Доброчинність секти Києво-Печерська Лавра милосердя Священний Синод УПЦ автокефалія церква та політика розкол в Україні Ющенко монастирі та храми України церковна журналістика комуністи та Церква церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II краєзнавство Католицька Церква забобони УГКЦ українська християнська культура Церква і влада Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти педагогіка УПЦ КП діаспора Церква і медицина шляхи єднання вибори Голодомор Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): «Історія Львова» не скривдила жодної нації, вважає академік Ісаєвич«ЗІК» (Львів), 6 березня 2007

Коментуючи ЗІКу вихід у світ перший том «Історії Львова», випущений львівським видавництвом «Центр Європи», директор Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича, академік Ярослав Ісаєвич пояснив, на яких засадах працювала над книжкою очолювана ним редколегія, - про це сьогодні, 6 березня, повідомив із події репрезентації «Історії Львова» кореспондент Західної інформаційної корпорації.

«Ми намагалися дати об'єктивний опис історії Львова. Це дуже важко, і не всі автори це робили однаково. Були такі автори, матеріали яких мені доводилося дописувати про інші народи, крім українців. І, може, не завжди ми це однаково зробили в початкових розділах.

Говорити про повну безпристрасність майже неможливо, але людина повинна боротися зі своїми пристрастями, перемагати свої симпатії. А з другого боку, викладати свій погляд і погляд з точки зору однієї релігії, точки зору однієї нації, але завжди казати, що є й інші погляди.

Я скажу більше: інших націй ми намагалися не скривдити. З релігіями - гірше. Дивіться: між поляками і українцями (маю на увазі між цивілізованими, бо є й такі поляки, які все українське поливають брудом, і ми про таких також згадуємо) вже є порозуміння. А з релігіями гірше, бо погляньте, як ставиться церква Московського Патріархату до всіх інших. Є і всякі інші релігії, язичницькі, є люди вірять у «Велесову книгу», які себе ганебно поводять. А з другого боку: раніше релігію переслідували, а тепер не дають допускати до слова атеїстів. Є, напевно, й серед атеїстів порядні люди, але почитайте наші газети: можна подумати, що у Львові ні один з них не лишився. Колись жили з того, що заробляли гроші на атеїзмі, то тепер б'ють поклони в церквах і роблять вигляд, що вони дотримуються всіх постів. Колись колихнулося в один бік, тепер колихнулося в другий. А історик має все це описувати так, як є».

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.