УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 266 посетителей

Теги
діаспора Мазепа Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія шляхи єднання секти УГКЦ Києво-Печерська Лавра постать у Церкві вибори церква і суспільство Археологія та реставрація Доброчинність Священний Синод УПЦ церковна журналістика 1020-річчя Хрещення Русі іконопис Церква і медицина конфлікти краєзнавство церква та політика молодь розкол в Україні милосердя Голодомор Ющенко забобони Католицька Церква Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП Вселенський Патріархат комуністи та Церква монастирі та храми України Церква і політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II педагогіка українська християнська культура Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): У Львові обговорили, як не посадити себе на гачок релігійних сект«ЗІК» (Львів), 16 березня 2007 р.

У Львові сьогодні обговорювали проблему сект. Зважаючи на актуальність цієї проблеми не лише у Львові, але й у всьому світі, особливо плідно її дослідили науковці з Польщі та Франції. За повідомленням кореспондента ЗІКу, на міжнародній науково-практичній конференції у Палаці мистецтв йшлося про секти та європейські цінності, а також про питання захисту від деструктивних сект.

«Явище сект є медіальним. Сьогодні ЗМІ корегують діяльність сект. Це свідчить про те, що журналісти переважно сприймають секти як загрозливе явище. В результаті цього, той, хто сприймає, отримує сенсаційний набір відомостей, щоб притягнути увагу слухача, читача. Але насправді це спрощення проблеми: часто дуже великий спектр таких рухів зараховують до однієї категорії шляхом узагальнення. Тобто, якщо одна секта небезпечна, то й інші є такими. Краще керуватися при оцінюванні секти здоровим глуздом», - заявив ЗІКу Петро Томаш Новаковский, доктор педагогічних наук, старший викладач Католицького університету Іоанна Павла II м.Любліна.

Але не слід забувати про ті злочини, які відбулися в результаті діяльності сект, додає гість із Польщі. Секта протиставляє себе суспільству. Її прихильники вважають суспільство ворогом, з яким треба боротися. Вони кидають виклик традиційній діяльності церков. Отож, треба мати добре укладене релігійне знання і сильний моральний хребет, щоб не посадити себе на гачок їхніх доктрин.

Якщо згадати про ситуацію у Польщі, то у польське законодавство була спроба ввести параграф про психоманіпуляції у результаті впливу сект, але вона зазнала фіаско.

Довідка ЗІКу.

За матеріалами, наданими громадською організацією «Спілка захисту сім'ї та особистості», Європейська федерація центрів щодо дослідження та інформації про сектантство провела комплексну оцінку культової практики та соціально-психологічних особливостей функціонування релігійної організації «Посольство благословенного царства Божого для всіх народів».

Щодо цієї релігійної організації вона зробила цікаву характеристику: її релігійна практика здійснюється на догматичному підґрунті, притаманному більшості харизматичних культів; вільне, з відривом від контексту, упереджене тлумачення на свою користь біблійних текстів та історії християнства взагалі; авторитарна роль лідера та жорстка ієрархія відносин в організації; маніпулятивна експлуатація членів організації, побудована на їх недостатній інформованості, слабостях або проблемах тощо; ознаки комерційного культу з функціонуванням відкритих та прихованих бізнес структур.

Виявляється, у діяльності цієї релігійної організації є ознаки, що свідчать про негативний вплив на психічне здоров'я учасників молитовних зборів. Використання керівниками релігійної організації технік психологічного та психічного впливу під час молитовних зборів суперечить чинному законодавству.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.