УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 72 посетителей

Теги
автокефалія Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі вибори розкол в Україні монастирі та храми України українська християнська культура Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика Ющенко церква і суспільство молодь Києво-Печерська Лавра Церква і медицина діаспора конфлікти комуністи та Церква Католицька Церква забобони Президент Віктор Ющенко Мазепа Священний Синод УПЦ іконопис Церква і політика постать у Церкві секти милосердя краєзнавство Доброчинність Голодомор шляхи єднання церковна журналістика УГКЦ Церква і влада Археологія та реставрація УПЦ КП педагогіка Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): У Львові розробляють модель Народної школи для дорослих«ЗІК» (Львів), 18 березня 2007

В Українському Католицькому Університеті обговорили розробку моделі Народної школи для дорослих у Галичині. Реалізовуватимуть її через розвиток неформальної мережі цих освітніх осередків задля протидії соціальному виключенню у сільських громадах України. Організатором акції «Відкритий простір» на тему «Народна школа для дорослих у сучасній сільській громаді», що відбулася 17 березня, став Західноукраїнський ресурсний центр мирянського лідерства (ЗУРЦ). Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Завдання проекту - дослідити навчальні потреби дорослих сільських мешканців, заохотити їх до навчання, використовуючи при цьому європейський досвід навчання дорослих для підготовки місцевих спеціалістів у галузі навчання дорослих в Україні, а також розробити програмну та організаційну концепцію народної школи на Заході України.

Як повідомив ЗІКу Левко Мовчан, координатор навчальної програми Західноукраїнського ресурсного центру, дискусія відбувалася за принципом: ті, хто прийшли, - саме ті, хто мали прийти. Цільова аудиторія, яку запршували на цей «Відкритий простір» - сільські голови, депутати сільських рад, вчителі, представники громадських організацій та управління освіти.

Станом на сьогодні, ЗУРЦ займається пошуком джерел фінансування проекту і проводить консультації з усіма зацікавленими у його реалізації інституціями.

Довідка ЗІКу.

Проект «Галицька Народна Школа для дорослих як середовище для громадянської освіти у сільській місцевості» ґрунтується на європейській та українській традиціях навчання дорослих, які підкріплено сучасними методиками та міжнародним партнерством. Автором концепції народних шкіл був данський священик і громадський діяч Миколай Фридерик Северин Ґрундтвіґ. У 1842 році у Німеччині відкрився перший Народний університет. Народні школи, які створювалися з власної ініціативи громад, ставали джерелом знань та інформації про економічні та суспільні зміни, які відбувалися у період переходу суспільства від тоталітарної системи до демократії і ринкової економіки.

У кінці XIX - на поч. XX ст. просвітництвом у форматі народних шкіл для дорослих займалися українські товариства «Сільський господар» і «Просвіта», відомі приклади освіти, організованої у формі шкіл для дорослих у сільських громадах Галичини, Буковини та Волині. Сьогодні ніхто не зможе заперечити того величезного позитивного впливу цих організацій на свідомість, громадянську позицію і економічний стан цілих поколінь українських селян.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.