УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 312 посетителей

Теги
постать у Церкві монастирі та храми України забобони УГКЦ молодь Києво-Печерська Лавра Церква і влада церква та політика Католицька Церква Церква і політика Голодомор Священний Синод УПЦ шляхи єднання українська християнська культура Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко Церква і медицина Доброчинність секти розкол в Україні конфлікти Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі краєзнавство комуністи та Церква педагогіка Вселенський Патріархат Мазепа милосердя церковна журналістика діаспора автокефалія Патріарх Алексій II церква і суспільство іконопис Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): На відновлення загубленої площі...«ЗІК» (Львів), 22 березня 2007

У Чернівцях до 600-річчя вирішили відновити загублену площу Марії та повернули їй історичну назву - площа Турецької криниці. Проект реконструкції унікальної площі архітектора Лариси Вандюк обговорено 21 березня на засіданні громадської консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, яка діє при міській раді. Про це повідомив власкор ЗІКу.

Проектом передбачено облаштувати у Чернівцях на відновленій площі павільйон Турецької криниці, аркаду з фонтаном, вкритий склом бювет із підсвіткою, декілька оглядових майданчиків, відреставрувати сходи та підпірну стінку впродовж Турецького мосту, здійснити озеленення.

Попередня вартість робіт становить понад 5 мільйонів гривень.

Завершити повну реконструкцію площі, яка займає 1,29 гектари, заплановано до 600-річчя Чернівців.

Громадська консультативна рада з питань охорони культурної спадщини для доповнення проекту рекомендувала архітектору звернутися до ліцензованої організації щодо розробки історико-містобудівного обґрунтування та історичної довідки, а також вирішити характер орнаменту та структури мощення площі з метою максимального збереження її історичного ландшафту.

Довідка ЗІКу.

Аналогічне громадське обговорення проекту реконструкції площі Турецької криниці у міській ратуші в Чернівцях відбулося 27 квітня 1858 року на спеціальному засіданні магістрату і громадської ради. Проект був розроблений архітектором Фіалою і передбачав вирівнювання та брукування площі, ремонт резервуару криниці, покриття гравієм під'їзного шляху. На його реалізацію виділялося 1065 флоринів 54 крейцери.

Свою назву площа отримала від назви джерела « Турецька криниця», яку йому було присвоєно після впорядкування у 1797 році. Криниця охоронялася спеціальним сторожем, який слідкував , щоб воду брали тільки для пиття та приготування їжі. Впродовж багатьох років на площі діяли святині трьох народів - православна християнська церква Успіння Марії, парафіянами якої були українці та румуни, а також єврейська міква. Після 1880 року площу було перейменовано на честь Марії. Останню її реконструкцію під наглядом архітектора Алоїза Леопольда проводили у 1907 році. Унікальна площа зникла з карти міста у 40-х роках минулого століття. В січні цього року рішенням сесії міської ради їй повернуто історичну назву - площа Турецької криниці. Відновлення площі передбачено планом заходів до 600-річчя Чернівців.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.