УКР РУС  


 Главная > Публикации > Невыдуманные истории  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 62 посетителей

Теги
секти 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність церковна журналістика Вселенський Патріархат Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор краєзнавство Археологія та реставрація УГКЦ українська християнська культура іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора розкол в Україні Ющенко забобони вибори Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство милосердя шляхи єднання Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України УПЦ КП молодь конфлікти Мазепа церква та політика автокефалія Церква і політика Патріарх Алексій II постать у Церкві Священний Синод УПЦ Католицька Церква Церква і медицина Президент Віктор Ющенко педагогіка комуністи та Церква


Рейтинг@Mail.ru


Різдвяний піст «Команди EQUITES»

  18 февраля 2009


Ольга Сердюк
Відомі своїми екстремальними подорожами, Голтіс, Костя та Андрій у період Різдвяного посту, з 28 листопада по 6 січня, здійснили перехід через Атлантичний океан. Особливість їхньої подорожі полягала в тому, що впродовж цього часу жоден із учасників команди не вживав їжі. Пройшовши морем від іспанських берегів до берегів Америки, нещодавно вони повернулися на Батьківщину.

Голтіс, командор «Команди EQUITES»: «Чому ми почали з сухого голодування? Щоб показати, що людина може протриматися без їжі й води. Якщо тебе завалило в печері або під хмарочосами, доки МНС тебе дістане, знай, що нічого страшного не відбулося. Молися, вір, а також знай: людина перш за все гине від зневіри, від того, що впускає в душу страх. А страх паралізує та руйнує людське тіло й людську душу».

Костянтин Могильник, учасник «Команди EQUITES»: «Ми почали наше плавання 28 листопада й закінчили його у Святий вечір. 40 днів без їжі. Із них перший тиждень - це дорога від Іспанії до Канарських островів - була без води для мене й для Андрія, а Голтіс проголодував без води 14 днів».

Учасники «Команди EQUITES» - глибоко віруючі православні християни. Чергова подорож або випробування свого тіла на витривалість - усе вони роблять з благословення духівника. На їхнє переконання, будь-які досягнення та рекорди в жодному разі не повинні стати приводом для гордині й самозвеличення, це лишень ще один доказ всемогутності Божої.

Голтіс, командор «Команди EQUITES»: «Я хочу сказати, що лише завдяки молитвам у наших храмах, Києво-Печерській Лаврі, Почаївській Лаврі, Іонинському монастирі, Кременецькому монастирі, дякуючи тому благословенню, яке ми завжди отримували та отримуємо перед нашими експедиціями в Африку, творяться такі чудеса».

Стан, який відчували Голтіс, Костя та Андрій, припинивши вживати їжу та воду, підсилювався погодними умовами. Попри те, що листопад та грудень вважаються сприятливими для переходу Атлантичного океану, перші сім днів подорожі вирував сильний шторм, подекуди сягаючи дванадцяти балів. Під час шторму, коли судно кидає в різні боки, тіло людини весь час перебуває в русі, працюють усі м'язи й розслабитися не вдається. Жоден із мандрівників ці дні не міг спати.

Андрій Супрун, учасник «Команди EQUITES»: «Стан кардинально відрізняється від стану, який відчуває людина, коли знаходиться на землі. Тому що качка повністю вимотує і на тлі голодування вона підсилюється не у два чи три рази, а у десятки».

Отримавши благословення на проведення посту таким чином, у жодного з учасників команди не виникло бажання перервати голодування. «Ми не розраховували на те, що припинимо голодування, - зазначає Андрій. - Ми були готові до того, що голодування може затягтися. Тому що погодні умови ніхто з нас не диктує й наша мандрівка могла затягтися на п'ятдесят - шістдесят днів, а в дорозі могло трапитися все що завгодно. Тому ми взяли з собою запас трав, сухофруктів, продуктів...»

Саме вихід зі стану голодування мандрівники називають найважливішим етапом здійсненої ними справи. Непередбачуваність погодних умов не давала можливості розрахувати точну дату прибуття. Учасники команди запевняють, що завершення подорожі в переддень Різдва є справжнім дивом та милістю Божою. «Нас ніби на долонях Господь проніс і якраз у святвечір у нас з'явилася можливість вийти з цього посту», - говорить Голтіс.

«Команда EQUITES» з'явилася 1998 року. Її учасники поставили своєю метою дослідження можливостей людського організму. Кожен із них захоплюється довершеністю створеної Богом природи та прагне глибше пізнати її закони. Команда неодноразово привертала увагу представників Книги рекордів Гіннеса.

Учасники «Команди EQUITES» наголошують на тому, що з власної примхи чи задля задоволення амбіцій не варто голодувати. Голтіс, засновник та командор «Команди EQUITES», як його називають соратники, вже не перший рік проводить лекції та семінари в різних містах України та за її межами. Він переконаний, що кожна людина, шляхом боротьби з власними пороками, такими як чревоугодіє та лінощі, може покращити стан свого здоров'я.

Відомо, що за фізіологічними показниками, 40 днів без вживання їжі може витримати 95% населення. Але внутрішньо до такого готові лише 0,3% людей.

 

Дізнатися більше про унікальний проект «Команди EQUITES» під назвою «Экспедиція Columbus Quest» можна на веб-сайті проекту. Тут розміщені щоденники учасників експедиції, фотографії з подорожі, а також чимало цікавої інформації.

Також пропонуємо увазі читачів бесіду з учасниками Команди в гостях у "Православія в Україні"

Автор: Ольга Сердюк