УКР РУС  


 Home > показ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 235 посетителей

Теги
секти Церква і політика забобони українська християнська культура конфлікти Предстоятелі Помісних Церков діаспора Церква і медицина педагогіка Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко розкол в Україні монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі автокефалія Ющенко шляхи єднання Вселенський Патріархат Католицька Церква Патріарх Алексій II УПЦ КП Церква і влада Голодомор Мазепа церква і суспільство милосердя Києво-Печерська Лавра церковна журналістика постать у Церкві молодь вибори Митрополит Володимир (Сабодан) краєзнавство Священний Синод УПЦ УГКЦ іконопис Доброчинність комуністи та Церква церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


ЛЬВІВ. В обласному центрі відбулася конференція, присвячена богословській спадщині Гавриїла Костельника

Все комментарии к статье:

Олександр 24 September 2008
Гавронію. Приєднали греко-католиків у 1946 р. дійсно насильно. Жоден єпископ УГКЦ на "соборі" 1946 р. не був присутній. Їх до того завчасно арештували, бо вони не бажали приймати у тому участь. НКВД-МГБ проводили ретельну "фільтрацію" учасників та нагляд за ними: раптом би хто не сказав чогось зайвого. Якби все було добровільно, у 1990-х не було б переходу мільйонів вірних до УГКЦ. Не варто про це тільки говорити, бо що сталося, того не повернеш, але і МП варто шукати шляхи порозуміння та любові у Христі з УГКЦ, а не повсякчас волати про "разгром 3 епархий", які, правду кажучи, душею ніколи не були з МП. О.Гавриїл дійсно прагнув переходу до Православ"я, не раз у працях критикував унію, але тим не менш Слуга Божий митр. Андрей Шептицький не тільки не репресував о.Гавриїла, але й призначив його спершу священником Собору св.Юра, а потім і настоятелем Преображенської Церкви - однієї з найбільшої у місті. Ось би чому повчитися у видатного архіпастиря (до речі, спробуйте публічно покритикувати стан справ де небудь в Одесі чи Донецьку - отримаєш весь букет не тільки духовних, але і матиеріальних репресій від архієрея). Не виключено, якби керівництво СРСР замість силового тиску дало б мирно самовизначитися УГКЦ із надання можливості створення Автокефальної Православної Церкви, то можливо через деякий час проблема немилої Вам унії розв"язалася сама б по собі, бо митр. Андрей не виключав власного переходу до Православ"я. Лжесобор 1946 р., на мою думку, не тільки продемонстрував найогидніший приклад втягування Церкви у політичні і міжнаціональні відносини (чим дав сигнал для МП: "продовжуйте, хлопці, в тому ж дусі, так чинити можна"), але і відкинув можливість переходу більшості греко-католиків у Православ"я на довгі роки.


Гавроній 23 September 2008
О, то добре, що така конференція відбулася. А то греко-католики все ґвалт піднімають, що їх у 1946-му насильно під'єднали. Та хто кого силував? Воно нам треба?! То вони самі каялись.