УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 125 посетителей

Теги
Священний Синод УПЦ УГКЦ комуністи та Церква милосердя церква та політика постать у Церкві Вселенський Патріархат церква і суспільство українська християнська культура забобони розкол в Україні монастирі та храми України педагогіка Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика Мазепа краєзнавство автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II Археологія та реставрація Церква і влада секти Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність вибори конфлікти діаспора церковна журналістика іконопис Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква Церква і медицина молодь УПЦ КП Ющенко шляхи єднання


Рейтинг@Mail.ru


УКРАЇНА. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулась до українського народу з приводу виборів Президента України

  22 декабря 200921 грудня, на засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій було прийняте Звернення до українського народу з приводу виборів Президента України. Свій підпис під цим документом поставив і Блаженніший Митрополит Володимир.

Текст звернення:

 

«Шановні співвітчизники!

Через місяць в Україні відбудуться чергові вибори Глави держави. Це - важлива подія для країни та суспільства. Від того, як пройдуть вибори, і яким буде їхній результат, залежить шлях, яким прямуватиме Україна в наступні роки.

Ми віримо, що буття людей, народів та країн спрямовується Богом. Але і від кожного з нас залежить, яку дорогу - правди чи омани, добра чи зла - ми обираємо. Всевишній дав нам свободу вибору, але разом з нею поклав на нас відповідальність за його наслідки.

Україна - демократична держава, в якій громадяни мають право вільно обирати Президента країни. Це право - велике досягнення, але воно на кожного громадянина накладає і велику відповідальність. Тому ми закликаємо всіх виборців, незважаючи на можливе розчарування або зневіру в політиці та політиках, в день голосування прийти на виборчі дільниці та зробити усвідомлений вибір.

В світі немає держави без керівництва. Якщо ми будемо байдужі до виборів Президента - цей вибір все одно буде зроблений, але вже без нашої участі. Цього не можна допустити, адже реалізація права вибору - це громадянський обов'язок.

Український народ багато століть не мав власної державності, і численні жертви завойовників й тоталітарних режимів, голодомори та репресії - наслідок відсутності власної влади. Влади, яка би була єдиним цілим зі своїм народом. У 1991 році ми обрали шлях незалежності, тому тепер кожен відповідальний перед Богом, минулими та майбутніми поколіннями за те, як зберегти цей Божий дар свободи. 

У своєму виборі ми закликаємо кожного керуватися не особистою вигодою, а усвідомленням блага суспільства, моральними критеріями та власними світоглядними переконаннями. Ми застерігаємо всіх - не дайте себе купити, не продавайте свій голос за гроші, подачки чи обіцянки, будьте гідними високого звання Людини й Громадянина.

Ми закликаємо кандидатів на посаду Президента України сприяти консолідації суспільства, будувати свою виборчу кампанію в дусі зміцнення державної незалежності та суверенітету, єдності народу, високих моральних цінностей.

Ми звертаємося до всіх, від кого залежить чесне й справедливе проведення виборів, - членів виборчих комісій, політиків, суддів та правоохоронців - пам'ятайте про свою відповідальність перед Богом та українським народом. Також ми закликаємо власників засобів масової інформації та журналістів подавати правдиву інформацію про кандидатів і перебіг виборчого процесу.

Ми звертаємося до віруючих та священнослужителів усіх конфесій - навіть якщо вас проситимуть або примушуватимуть, не беріть участі у політичній агітації від імені Церков і релігійних організацій, адже місце молитви і зібрання віруючих повинно бути відкритим для прихильників різних політичних сил, а політичні переконання не повинні ставати приводом для розділення серед віруючих. Ми також звертаємося і до політиків - поважайте віру в Бога, пам'ятайте, що політика - швидкоплинна і скороминуча, а Бог та віра в Нього - вічні.

Ми закликаємо всіх віруючих посилено молитися про чесні й справедливі вибори, про обрання найбільш достойного кандидата на посаду Президента України, а в день голосування прийти на виборчі дільниці та віддати свій голос за гідного кандидата.

 

Нехай Україну і всіх вас благословить Господь!»


Звернення підписали члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.