УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 75 посетителей

Теги
Археологія та реставрація комуністи та Церква конфлікти Ющенко Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі діаспора шляхи єднання милосердя Церква і медицина українська християнська культура молодь Предстоятелі Помісних Церков розкол в Україні монастирі та храми України Патріарх Алексій II краєзнавство Вселенський Патріархат УПЦ КП церква і суспільство Католицька Церква Мазепа вибори Церква і політика церква та політика Києво-Печерська Лавра іконопис забобони педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і влада церковна журналістика Голодомор Президент Віктор Ющенко автокефалія постать у Церкві УГКЦ Доброчинність секти Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРКАССЫ. В области длится слушание беспрецедентного судебного дела против православного священникаУ Смілянському районному суді вже місяць триває слухання кримінальної справи, яка за всіма ознаками є безпрецедентною і вже викликала широкий громадський резонанс. На лаві підсудних - на­стоятель храму села Березняки, що в перед­місті Сміли священик Олександр Гладченко. Проти нього висунуто обвину­вачення в розпалюванні міжрелігійної ворож­нечі із застосуванням фізичного насилля над представниками смілянської громади «Свідків Єгови», які торік навесні, саме у переддень Великодня, висадили свій «десант» у Березняках і організо­вано розійшлися селом з релігійною проповід­дю і друкованою полі­графічною продукцією.

Суд  намагається  ре­тельно й неупереджено розібратися в усіх деталях справи, з'ясувати мету й об­ставини приїзду до Березняків напередодні Великодня понад трьох десят­ків єговістів, а також причини, за якими літній сивочолий священик примусив заїжджих місіонерів припинити пропо­відницьку діяльність і покину­ти село, де, до речі, сьогодні мирно сусідять представники різних релігійних конфесій. Суд вже заслухав потерпі­лих, які вимагають від свого образника моральної і матеріальної компенсації на за­гальну суму понад 70 тисяч гривень.

Заслухано також свідчен­ня жителів села. Зокрема в суді виступив сільський голова Василь Кучер, який під­твердив, що акція єговістів не була узгоджена з місце­вою владою, а приїзд до Березняків величезної групи місіонерів напередодні Великодня став повною несподіванкою для жителів, які готувалися до свята. До того ж, як зазна­чив сільський голова та інші жителі, що теж дали свої показання в суді, проповідь місіонерів мала нав'язливий, образливий для почуттів православних віруючих характер, що викликало обурення з боку місцевих жите­лів, а сам голова, побачивши в селі непроханих гостей, був змушений просити їх негайно припинити зненацька розпо­чату акцію і залишити адміні­стративну територію села.

На засідання суду з Дніпропетровська приїхав і був залучений в якості спеці­аліста сектознавець Геннадій Литвинцев. Він вбачає в діях міської громади «Свідків Єгови» не лише брутальне по­рушення власного статуту, але й посягання на духовну безпеку українського суспіль­ства, яке, за переконанням фахівця, через недосконалість чинного релігійного законодавства, невідповідність європейським нормам, не за­хищене від методів, що їх застосовують у своїй діяльності єговісти. До того ж, як зазначив пан Литвинцев, «Свідки Єгови» за всіма ознаками й висновками про­відних європейських фахівців з питань релігійного життя підпадають під категорію саме тоталітарної структури, через що в деяких розвинутих краї­нах діяльність цієї організації заборонена.

Суд проходить у відкритому режимі, на ньому дозволено бути представникам релігійних громад з обох сторін, журналі­стам. Але за порядком у будин­ку суду пильнують працівники міліцейського спецпідрозділу «Грифон», аби пристрасті, що вирують під дверима, не пере­кинулися до зали.

Православні віруючі стоять біля будівлі суду з хоругвами та іконами. Люди безперервно моляться за священика і в самому залі засідань, тримаючи в руках святі ікони. Голова Всеукраїнського громадського руху «За Русь Святу і віру Православну!» Євген Максименко, який теж був присутній у суді, привіз з собою теле­грами  на  підтримку отця Олександра Гладченка з багатьох куточків України і за­рубіжжя. Така телеграма над­ійшла навіть від невеликої православної громади Китаю, де через інформаційні пові­домлення теж дізналися про інцидент і висловлюють свою підтримку православному священикові.

Протоієрей Анатолій Чортополох, Черкаси