УКР РУС  


 Главная > Новости > Межконфессиональные отношения  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 113 посетителей

Теги
Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко іконопис Археологія та реставрація Католицька Церква автокефалія педагогіка Священний Синод УПЦ церква і суспільство Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь краєзнавство Патріарх Алексій II розкол в Україні монастирі та храми України вибори Предстоятелі Помісних Церков Церква і медицина УГКЦ УПЦ КП церква та політика Києво-Печерська Лавра Мазепа шляхи єднання забобони Голодомор секти конфлікти діаспора українська християнська культура постать у Церкві милосердя Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко Вселенський Патріархат Церква і влада комуністи та Церква церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНИГОВ. «Свято-Екатерининский храм является наследием нашей Церкви и должен принадлежать Черниговской епархии УПЦ»У зверненні єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій (Полікопа) називає розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації М.Лаврика про передачу Катерининської церкви у користування козацькій громаді святої великомучениці Катерини УПЦ КП немотивованим та незаконним. Єпископ просить прокурора О.Медведька «допомогти в передачі Свято-Катерининського храму в Чернігові канонічній Українській Православній Церкві».

«Голова Чернігівської обласної державної адміністрації М.І.Лаврик розпорядженням №151 від 5 квітня доручив Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» передати пам'ятку архітектури ХVІІІ століття - Катерининську церкву - в користування козацькій громаді святої великомучениці Катерини так званого «Київського Патріархату». Таке рішення немотивоване, незаконне і не враховує об'єктивних історичних обставин. Крім того, це рішення ганьбить Україну в усьому православному світі», - наголошується в документі.

За словами владики Амвросія, Катерининська церква збудована канонічною Православною Церквою, до якої належить переважна більшість віруючих Чернігівської міської громади. «У зв'язку з цим передача церкви вже призвела до протистояння конфесій, а також акцій громадської непокори. Шістдесят три дні триває акція молитовного стояння під стінами Катерининської церкви в Чернігові. Вимоги щодо скасування цього незаконного рішення підтримали депутати Чернігівської міської ради. Але з боку облдержадміністрації щодо скасування розпорядження і врегулювання конфліктної ситуації ніяких кроків не зроблено... Рішення голови Чернігівської облдержадміністрації щодо передачі Катерининської церкви іншій громаді є безпідставним і незаконним, оскільки Катерининська церква до того, як потрапила у власність держави, належала канонічній УПЦ. Відповідно до статті 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» культові будівлі й майно, які складають державну власність, передаються організаціям, на балансі яких вони знаходяться, у безоплатне користування або повертаються у власність релігійних організацій безоплатно за рішенням обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, уряду АР Крим. Згідно з указом Президента України від 4 березня 1992 року №125 «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» і розпорядження Президента України від 22 червня 1994 року №53/94-рп, зазначені державні органи зобов'язані були у встановлені строки здійснити передачу релігійним громадам у власність чи безплатне користування культових будівель, що використовувалися не за призначенням. Як повідомила президія Вищого арбітражного суду України своїм роз'ясненням від 29 лютого 1996 року №02-5/109, зазначена передача культових будівель у власність релігійних громад, які не були їхніми власниками, можлива за умови, якщо в населеному пункті немає законного претендента на ці будівлі, тобто релігійної громади тієї конфесії, якій належала будівля на момент переходу у власність держави. Звертаємося до Вас, просимо вплинути на правильність вирішення питання стосовно Свято-Катерининського храму, який є спадком нашої Церкви і має належати Чернігівській єпархії УПЦ. Просимо допомогти в передачі Свято-Катерининського храму в Чернігові канонічній Українській Православній Церкві».

Це звернення єпископ Чернігівський та Ніжинський Амвросій також направив директору державного департаменту у справах релігій І.Бондарчуку, начальнику відділу у справах релігій Чернігівської обласної державної адміністрації В.Молочку та голові громадської ради з питань духовності, культури й освіти В.Чепурному.

RISU