УКР РУС  


 Главная > Новости > Миссионерство  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 198 посетителей

Теги
Церква і медицина УПЦ КП Мазепа забобони українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис церква та політика Католицька Церква комуністи та Церква монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі милосердя Ющенко УГКЦ Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков конфлікти шляхи єднання секти Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія розкол в Україні Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра постать у Церкві Церква і влада вибори Вселенський Патріархат Священний Синод УПЦ краєзнавство Президент Віктор Ющенко діаспора молодь церковна журналістика Патріарх Алексій II педагогіка церква і суспільство Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНОВЦЫ–МОСКВА. Можно ли соединить харизматизм с Православием?12-14 жовтня 2006 року Місіонерський відділ РПЦ проводив науково-практичну місіонерську конференцію «Сучасні методи місіонерської діяльності» за участю представників християнського руху «Альфа-курс» з Великобританії. Метою організаторів конференції було ознайомити слухачів з сучасним місіонерським курсом «Альфа», розробленим в Англіканській Церкві, для того, щоб в подальшому в адаптованому варіанті використовувати його як один з інструментів православної місії.

Делегатом від Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ на місіонерському з'їзді був голова молодіжного братства Олександра Невського Орест Драгінда. Після прослухання доповідей, спілкування з поширювачами «Альфа-курсу», зокрема з ігуменом Євменієм (Пєрістим), та читання отриманих на конференції матеріалів у Ореста Драгінди склалося тверде переконання, що в основу курсу покладено базовий принцип харизматичного руху, який тепер пропонується прийняти і православним:

Головним у «Альфі» є швидке сходження Духу Святого на тих людей, які отримують під час курсу елементарні поняття християнства та спільно чи індивідуально моляться до Духа. Без цієї основи - сходження «Духу» (на рахунок того, чи це Святий Дух, що сходить, - сумнівів не буває) за короткий період входження адептів до «Альфи» - втрачається весь «успіх» проходження даного курсу.

Вивчаючи твори святих отців, читаючи про їхню багаторічну брань з демонами за можливість отримати освячення та стати вмістилищем Пресвятого Духа, а також про ті стани прелесті, в які впадало багато людей при невірному духовному житті, і чуючи про те, як відвідавши два-три місяці «Альфа-курс», люди, помолившись, наповнюються Духом Святим, дивуєшся... Виходить, даремно такі святі як Антоній Великий чи Серафим Саровський уходили в пустелю, можна було просто жити звичайним життям мирянина, просто помолитися і наповнитися Духом Святим... Виходить, що немає значення, хто ти - православний, латинян, баптист чи неохаризмат - Дух Святий сходить, діє і дає благодатні дари всюди однаково... Виходить, в один ряд можна поставити святого Антонія Києво-Печерського та пана Сандея Аделаджу...!? Думаю, православній людині зрозуміло, що це нісенітниця.

Для прикладу приведу уривки з книги, отриманої на конференції. Це практичний посібник для тих, хто проводить «Альфа-курс». Автор Нікі Гамбл, назва «Рассказывая другим» :

С. 32: «Примерно в три часа, когда мы пребывали в молитве, сила Божья могущественно сошла на нас. Люди кричали от радости. Другие упали на пол. Как только мы немного оправились от такого потрясения и изумления Божьим присутствием, мы сразу предались восхвалению Бога».

С. 33: «Святой Дух сошел на меня таким образом, что, казалось, прошел через меня, тело и душу. Я испытывал ощущение, подобное волне электричества, проходящего снова и снова через меня. Действительно, казалось, что проходят волны и волны жидкой любви; ибо я не могу выразить это каким-либо другим образом. Это не казалось похожим на воду, скорее на дыхание Бога. Я отлично помню это ощущение, как будто огромные крылья овевают меня, и каждый взмах этих крыльев буквально приводил мои волосы в движение, словно дуновение бриза. Никакие слова не могут выразить удивительную любовь, которая была излита в мое сердце. Эти волны проходили через меня снова и снова, одна за другой, пока, как я помню, я не вскричал: "Я умру, если это не прекратится". Я сказал: "Господь, я больше не могу переносить это", хотя я не испытывал страха смерти».

С. 35: «Одним из условий успеха Альфа-курса является наличие команды исполненных Духа людей, использующих дары, которыми они обладают, для приведения других ко Христу. Те, кто обращается ко Христу в течение курса, знают, что, эта перемена произошла в их жизни благодаря тому, что они исполнились Святым Духом».

Ці уривки говорять самі за себе. Для порівняння - уривок з книги «Практическая энциклопедия. Основы правильной духовной жизни. По творениям святителя Игнатия (Брянчанинова)» Санкт-Петербург, 2003, с. 427: «Если... кто бы то ни был, движимый, по выражению святого Иоанна Лествичника, гордостным усердием, ищет получить преждевременно сладость духовную или сердечное молитвенное действие, или какое другое духовное дарование, приличествующее естеству обновленному, - тот неминуемо впадает в прелесть, каким бы образом молитвы он ни занимался, псалмопением ли или Иисусовой молитвой».

   
Орест Драгинда

Орест Драгинда