УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Херсонская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 181 посетителей

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра церква та політика Церква і політика секти розкол в Україні комуністи та Церква автокефалія Патріарх Алексій II УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти монастирі та храми України Священний Синод УПЦ Церква і медицина УПЦ КП Католицька Церква забобони церковна журналістика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація милосердя церква і суспільство Президент Віктор Ющенко краєзнавство вибори Церква і влада Ющенко Голодомор українська християнська культура діаспора педагогіка Доброчинність Вселенський Патріархат молодь іконопис шляхи єднання постать у Церкві Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


ХЕРСОН. Православные активно участвуют в формировании «Стратегии развития области до 2015 года»На Херсонщині на засіданні колегії обласної державної адміністрації схвалено проект «Стратегії економічного та соціального розвитку Херсонської області до 2015 року», який впродовж січня обговорювався на громадських слуханнях та наукових конференціях. Лідери релігійних організацій області взяли активну участь в обговоренні та доопрацюванні проекту, вносячи свої пропозиції до розділів «Культура і духовність» та «Міжконфесійні та релігійні відносини».

У подібних проектах, які щорічно складаються і накреслюють шляхи розвитку регіону, зазвичай увагу акцентується лише на економічних планах і перспективах області. І лише цього року, зважаючи на позитивний досвід співпраці у соціальній сфері державних органів і релігійних організацій, «стратегію розвитку у сфері релігії» було включено до загального проекту розвитку Херсонської області.

Зокрема, у розділі «Міжконфесійні та релігійні відносини» зазначено, що пріоритетними завданнями державно-церковних відносин в області є збереження міжконфесійної злагоди, підтримка високого рівня толерантності, який склався в області, та збереження існуючого рівня взаємовідносин. Це, на думку обласної влади, має відбуватися шляхом сприяння діяльності асоціації Християнських Церков Херсонської області, врахування та запровадження досвіду діяльності асоціації; залучення релігійних організацій до реалізації соціальних проектів, продовження практики проведення спільних міжконфесійних заходів, які мають консолідуючий характер та сприяють єдності віруючих, залучення представників релігійних організацій до спільних «круглих столів» та виступів на обласному телебаченні з метою пропагування моральних суспільних цінностей тощо.

Заступник голови асоціації Християнських Церков Херсонської області Микола Баланенко так прокоментував проект «Стратегії розвитку»: «Без зайвого пафосу я можу сказати, що це - прорив. Щоправда, цьому передували численні зустрічі, спілкування. Двічі під час зустрічей священнослужителів із губернатором Борисом Сіленковим я говорив про те, що розвиток лише економіки без духовності не принесе користі. І губернатор на наші зауваження відреагував правильно. Борис Віталійович запросив священиків на громадські обговорення «Стратегії» та наші пропозиції були взяті владою до уваги. Я вважаю, що це радикальні зрушення. Особливо радіємо з того, що вони відбуваються на регіональному рівні, з власної ініціативи обласного керівництва. Можливо, у Києві й на західній Україні це є, але у південних та східних областях - це справжня подія».

Свою думку щодо нововведень висловила також завідувачка сектором релігії та нацменшин управління внутрішньої політики Херсонської облдержадміністрації Ольга Зигало: «Минулий 2006 рік засвідчив значні позитивні зрушення у міжконфесійних і державно-конфесійних відношеннях на Херсонщині. Пункт «Міжконфесійні та релігійні відносини» в обласній «Стратегії розвитку» цілком обґрунтований реальним станом справ у регіоні. І це є важливою позитивною тенденцією розвитку регіону».

РІСУ