УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 87 посетителей

Теги
автокефалія діаспора Археологія та реставрація Мазепа Доброчинність педагогіка секти молодь шляхи єднання церковна журналістика українська християнська культура милосердя церква і суспільство Священний Синод УПЦ Голодомор УПЦ КП Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і влада розкол в Україні Президент Віктор Ющенко конфлікти Церква і медицина церква та політика забобони іконопис монастирі та храми України постать у Церкві УГКЦ краєзнавство Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі вибори Ющенко Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Католицька Церква Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Состоялась научная конференция «Город Хмельницкий в контексте истории Украины»У четвер, 14 вересня, в актовому залі Хмельницької школи мистецтв №1 за участю іноземних та українських науковців, істориків і краєзнавців відбулося урочисте відкриття наукової конференції «Місто Хмельницький у контексті історії України». Захід присвячено 575-й річниці першої згадки про Хмельницький (Плоскирів, Проскурів) в історичних документах.

Конференція відкрилася вітальним словом міського голови Хмельницького С.Мельника. З вітаннями до учасників і гостей конференції звернулися: голова Хмельницької облдержадміністрації О.Буханевич, голова Хмельницької обласної ради І.Гладуняк, Герой України академік НАН України П.Тронько та інші. На конференції, яка тривала один день і складалася з трьох секцій («Місто Хмельницький - від витоків до сучасності», «Проскурів - Хмельницький - повітовий та районний центр», «Історія та культура Поділля - Хмельниччини»), пролунало 72 доповіді.

Ключовою ідеєю історико-наукової конференції було визнання історичного факту знайдення у польському місті Сопоті більш давньої дати заснування міста Плоскиріва (нинішнього Хмельницького).

Від наукової ради Хмельницької єпархії і кафедри теології та історії українського православ'я (МАУП) з доповіддю на тему «Єпископи Амвросій (Полянський) і Валеріан (Рудич) - новомученики і сповідники Поділля ХХ століття» виступив член Хмельницького міського відділу Центру дослідження історії Поділля та Південно-Східної Волині інституту НАН України священик УПЦ C.Причишин. Було також зачитано доповідь співавторів С.Маркової та С.Причишина «Пастирська діяльність вікарного єпископа Проскурівського та Летичівського Валеріана (Рудіча) в умовах більшовицьких гонінь на УПЦ». В обох доповідях основними темами були пастирський подвиг у жертовному служінні заради збереження канонічного православ'я на Хмельниччині за умов богоборчих гонінь і церковних розколів на Поділлі у 20-30-х роках ХХ ст. та зв'язок між цими подільськими архіпастирями й іншими новомучениками і сповідниками новітнього часу. Пролунала також доповідь про священносповідника Амвросія (Полянського) як першого святого в церковній історії Поділля, канонізованого на Помісному Соборі УПЦ у 2000-му році в Москві.

Учасники наукової конференції підтримали пропозицію протоієрея Сергія Причишина і групи викладачів МАУП про звернення до міськвиконкому з проханням надати статус заповідної зони старовинному міському кладовищу середини ХІХ століття по вулиці Кам'янецький у зв'язку з тим, що на ньому поховані видатні діячі України.

Прес-служба Хмельницької єпархії