УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 134 посетителей

Теги
Церква і медицина комуністи та Церква розкол в Україні Вселенський Патріархат забобони Голодомор українська християнська культура УГКЦ УПЦ КП Києво-Печерська Лавра Приїзд Патріарха Кирила в Україну Ющенко конфлікти іконопис краєзнавство Католицька Церква церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков Мазепа Археологія та реставрація милосердя церковна журналістика секти Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі вибори Священний Синод УПЦ Доброчинність діаспора автокефалія педагогіка монастирі та храми України Церква і влада церква та політика Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко постать у Церкві шляхи єднання молодь


Рейтинг@Mail.ru


КИЕВ-ХАЙНУВКА. Пение братского хора Киево-Печерской Лавры отмечено медалью и дипломом I степениЗ 9 по 16 травня 2006 року тривав XXV-й Міжнародний фестиваль церковної музики «Хайнувка-2006». Цього року фестиваль відзначив свій ювілей. Рівно чверть століття минуло відтоді, як у невеликій дерев'яній церкві в Хайнувці відбулися перші Дні церковної музики. Від імені Української Православної Церкви участь у фестивалі взяв братський хор Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під керуванням ієродиякона Геронтія (Борисевича).

Мета Міжнародного фестивалю церковної музики «Хайнувка» - продемонструвати високу художню і духовну цінність церковної музики. Формат фестивалю дає можливості для дискусій, зустрічей, обміну досвідом і встановлення дружніх контактів між учасниками.

Нинішні травневі зустрічі відбулися під знаком концерту лауреатів колишніх фестивалів - хорів, які брали участь у фестивалі протягом усього його існування. Також виступали нові хори з Польщі та інших країн. Відбулися цікаві конкурсні прослуховування в категорії парафіяльних хорів - тут виступили колективи, які представляли різні християнські церкви (старообрядників, православних, греко-католиків, католиків і протестантів). Виступи оцінювало журі на чолі з Ромуальдом Твардовським.

Фестиваль супроводжувався концертами в храмах і концертних залах у різних польських містах, серед яких: Варшава, Краків, Торунь, Познань, Ченстохово й Глівіце. Новою подією серед супутніх фестивалю заходів став Форум композиторів і диригентів, у якому взяли участь видатні представники з Росії, Білорусі, Естонії, України, Болгарії, Македонії, Молдавії та Польщі.

Фестиваль став своєрідним продовженням музичного форуму Сходу й Заходу, джерелом незабутніх духовних і художніх переживань, а також місцем для дискусій та обміну досвідом. Досі він проходив під патронатом Президента й Міністра культури Республіки Польща, а з 2003 року - під художнім патронатом професора Кшиштофа Пендерецького.

За підсумками фестивалю братський хор Києво-Печерської Лаври посів перше місце й був нагороджений медаллю та дипломом I ступеня.