УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 53 посетителей

Теги
Церква і медицина Церква і влада конфлікти розкол в Україні Католицька Церква УПЦ КП монастирі та храми України церковна журналістика молодь церква та політика Доброчинність іконопис Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ Церква і політика постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання комуністи та Церква Ющенко діаспора автокефалія краєзнавство забобони секти Патріарх Алексій II педагогіка милосердя Мазепа українська християнська культура вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


КИЕВ. Состоялось второе семинарское заседание по внедрению в школах проекта «Христианская этика в украинской культуре: дорога добра»У четвер, 31 серпня, у приміщенні Київського міського педагогічного університету імені Бориса Грінченка відбулося друге семінарське засідання з упровадження проекту «Християнська етика в українській культурі: дорога добра» для 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва.

Серед виступаючих були організатори і керівники міського експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі»: від університету - К.Бєлкіна, заступник ректора з наукової роботи; ігумен Лонгін (Чернуха) - керівник інформаційно-видавничого відділу Києво-Печерської Лаври, один з редакторів підручника «Дорога добра», вчителі предмету «Етика: духовні засади» Українського колежу імені В.Сухомлинського Л.Євсюкова та Л.Кресальна, представники міських шкіл та Всеукраїнського православного педагогічного товариства.

Присутні (приблизно 120 педагогів з різних шкіл Києва) прослухали виступ отця Лонгіна про загальні підходи у викладанні курсу. Особливостями викладання є особистісно-орієнтований підхід учителя до дитини, її духовного світу та розкриття християнських цінностей, які є підґрунтям нашої національної культури. Священик вказав на виховання передусім загальної культури спілкування у дусі християнської традиції українців: повага до Батьківщини та її історії, виховання любові й поваги між членами родини, дбайливе й любляче ставлення до близьких, опікування немічними тощо. Тільки через такі поступові кроки можна говорити про любов до Бога, яка у дітей поки що не потребує доказів. У дітей простежується певне релігійне ставлення до навколишнього світу, але їхня релігійність на цьому етапі недостатньої інформованості у духовних питаннях несе на собі відбиток язичницького сприйняття. Тому педагоги мають, насамперед, пояснити дитині на прикладах з її життя внутрішні душевні й духовні процеси, які переживає маленька людина, спробувати спільно знайти шляхи їхньої гармонізації.

У виступах педагогів Українського колежу імені В.Сухомлинського Лариси Кресальної та Людмили Євсюкової прозвучали роздуми з приводу творчого підходу вчителя до викладання запропонованого курсу. Так, доповідачі звернули увагу на стан душі педагога, на власний пережитий досвід та певний подвижницький приклад з боку вчителя у вирішенні різних життєвих ситуацій. Вони запропонували напрацьований досвід викладання курсу «Етика: духовні засади», який відтворений у хрестоматії для 1-4 класів та в розробках уроків з цього курсу.

Від Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви до присутніх з пропозицією про методичну допомогу звернулася секретар відділу І.Ковальчук. Відділ має узагальнений досвід викладання християнських навчальних курсів в різних регіонах України. Саме з приводу надання допомоги, придбання  різних  посібників,  розробок  виховних заходів та різноманітних дитячих  періодичних  видань  доповідач  запросив  звертатися  до Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ за телефоном-факсом (044) 255-12-34, 280-48-59 (Ірина Ковальчук, секретар), телефон для контактів з КМПУ імені Б.Грінченка - 553-97-84 (Елла Бєлкіна, заступник ректора з наукової роботи).

Наступний семінар заплановано провести 21 вересня о 15-й годині у приміщенні Київського міського педагогічного університету імені Б.Грінченка.

Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ