УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 100 посетителей

Теги
УГКЦ секти вибори Ющенко педагогіка Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор краєзнавство Археологія та реставрація церква та політика Церква і політика іконопис 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві Церква і медицина Президент Віктор Ющенко конфлікти розкол в Україні милосердя УПЦ КП Доброчинність комуністи та Церква автокефалія монастирі та храми України молодь Предстоятелі Помісних Церков українська християнська культура церква і суспільство забобони Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра Церква і влада Вселенський Патріархат Мазепа діаспора шляхи єднання


Рейтинг@Mail.ru


КИЕВ. Состоялось второе семинарское заседание по внедрению в школах проекта «Христианская этика в украинской культуре: дорога добра»У четвер, 31 серпня, у приміщенні Київського міського педагогічного університету імені Бориса Грінченка відбулося друге семінарське засідання з упровадження проекту «Християнська етика в українській культурі: дорога добра» для 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва.

Серед виступаючих були організатори і керівники міського експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі»: від університету - К.Бєлкіна, заступник ректора з наукової роботи; ігумен Лонгін (Чернуха) - керівник інформаційно-видавничого відділу Києво-Печерської Лаври, один з редакторів підручника «Дорога добра», вчителі предмету «Етика: духовні засади» Українського колежу імені В.Сухомлинського Л.Євсюкова та Л.Кресальна, представники міських шкіл та Всеукраїнського православного педагогічного товариства.

Присутні (приблизно 120 педагогів з різних шкіл Києва) прослухали виступ отця Лонгіна про загальні підходи у викладанні курсу. Особливостями викладання є особистісно-орієнтований підхід учителя до дитини, її духовного світу та розкриття християнських цінностей, які є підґрунтям нашої національної культури. Священик вказав на виховання передусім загальної культури спілкування у дусі християнської традиції українців: повага до Батьківщини та її історії, виховання любові й поваги між членами родини, дбайливе й любляче ставлення до близьких, опікування немічними тощо. Тільки через такі поступові кроки можна говорити про любов до Бога, яка у дітей поки що не потребує доказів. У дітей простежується певне релігійне ставлення до навколишнього світу, але їхня релігійність на цьому етапі недостатньої інформованості у духовних питаннях несе на собі відбиток язичницького сприйняття. Тому педагоги мають, насамперед, пояснити дитині на прикладах з її життя внутрішні душевні й духовні процеси, які переживає маленька людина, спробувати спільно знайти шляхи їхньої гармонізації.

У виступах педагогів Українського колежу імені В.Сухомлинського Лариси Кресальної та Людмили Євсюкової прозвучали роздуми з приводу творчого підходу вчителя до викладання запропонованого курсу. Так, доповідачі звернули увагу на стан душі педагога, на власний пережитий досвід та певний подвижницький приклад з боку вчителя у вирішенні різних життєвих ситуацій. Вони запропонували напрацьований досвід викладання курсу «Етика: духовні засади», який відтворений у хрестоматії для 1-4 класів та в розробках уроків з цього курсу.

Від Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви до присутніх з пропозицією про методичну допомогу звернулася секретар відділу І.Ковальчук. Відділ має узагальнений досвід викладання християнських навчальних курсів в різних регіонах України. Саме з приводу надання допомоги, придбання  різних  посібників,  розробок  виховних заходів та різноманітних дитячих  періодичних  видань  доповідач  запросив  звертатися  до Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ за телефоном-факсом (044) 255-12-34, 280-48-59 (Ірина Ковальчук, секретар), телефон для контактів з КМПУ імені Б.Грінченка - 553-97-84 (Елла Бєлкіна, заступник ректора з наукової роботи).

Наступний семінар заплановано провести 21 вересня о 15-й годині у приміщенні Київського міського педагогічного університету імені Б.Грінченка.

Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ