УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 135 посетителей

Теги
церква і суспільство Ющенко Археологія та реставрація педагогіка УПЦ КП розкол в Україні краєзнавство Церква і влада забобони Католицька Церква Мазепа Доброчинність іконопис молодь Патріарх Алексій II Києво-Печерська Лавра Голодомор Церква і медицина секти українська християнська культура вибори Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі Церква і політика комуністи та Церква постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика діаспора Президент Віктор Ющенко УГКЦ церковна журналістика автокефалія милосердя монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбувся ІІІ Національний конгрес з біоетики

  15 октября 2007На цьогорічній зустрічі у столиці, що відбувалася під гаслом «Наука без совісті спустошує душу», науковці з двадцяти країн світу обговорювали етичні питання, пов'язані з дослідженнями у медицині. Застосування багатьох новітніх біотехнологій, зокрема клонування, генної інженерії, використання стовбурних клітин тощо, а також непередбачуваність їхніх наслідків, біобезпека та біотероризм - ось ключові теми з'їзду. «Наше прагнення - піднести мораль, духовність суспільства», - зазначив голова оргкомітету Юрій Кундієв. «Біоетика - це захист прав конкретної людини, один з елементів того, що називають цивільним суспільством, - сказав Дмитро Тищенко, учасник конгресу (Росія). - І причому цей елемент стосується найголовніших прав людини».

Світове наукове співтовариство та міжнародні організації все більше уваги приділяють етичній стороні досліджень. Нещодавно ЮНЕСКО прийняла «Загальну декларацію про біоетику та права людини». Головною метою документа є узагальнення існуючих законодавчих актів у сфері медицини та науки. Окреслені в декларації етичні норми мають стати орієнтиром під час створення законопроектів у всіх країнах світу.

Двохтисячного року Архієрейський Собор Руської Православної Церкви ухвалив «Соціальну концепцію», окремий розділ якої присвячено біоетиці. У документі наголошується на ставленні до людини як до образу Божого та засуджується розцінювання її як об'єкта генетичних досліджень.

Головним досягненням цьогорічного конгресу стало рішення ввести дисципліну «біоетика» в українських школах.

Ольга Сердюк