УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 103 посетителей

Теги
Археологія та реставрація секти Мазепа Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат шляхи єднання діаспора Священний Синод УПЦ Президент Віктор Ющенко розкол в Україні автокефалія конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну вибори Голодомор Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра педагогіка краєзнавство церковна журналістика Доброчинність Церква і медицина УПЦ КП комуністи та Церква церква і суспільство милосердя іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і влада Католицька Церква УГКЦ монастирі та храми України забобони постать у Церкві Ющенко молодь 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика Церква і політика українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо дотримання таємниці сповіді

  30 января 2008Автором законопроекту «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо дотримання таємниці сповіді» є народний депутат України В. Марущенко. Як зазначено у пояснювальній записці до проекту, він створений з метою посилення захисту прав громадян і забезпечення дотримання священнослужителями таємниці сповіді. Законопроект, зокрема, пропонує внести зміни до статті 69 Кримінально-процесуального кодексу України, визначивши, що священнослужителі не можуть бути допитані в якості свідків з приводу відомостей, отриманих ними під час сповіді.

Як повідомили в прес-службі Християнсько-демократичного союзу (ХДС), законопроект дає змогу усунути наявну на сьогодні колізію між Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», стаття 3 якого передбачає право на таємницю сповіді, та Кримінально-процесуальним кодексом України, відповідно до якого священнослужителі можуть бути допитані як свідки. Аналогічний законопроект В. Марущенко вніс і в минулому скликанні Верховної Ради, проте його не розглянули внаслідок розпуску.

У прес-службі ХДС також повідомили, що партія внесла свої пропозиції до проекту Програми діяльності Кабінету Міністрів України «Український прорив: для людей, а не політиків». Зокрема, є пропозиція передбачити у програмі Уряду ухвалення необхідних законодавчих змін з метою запровадження економічних механізмів стимулювання розвитку благодійної діяльності.

Пропозиції також передбачають впровадження у навчально-виховних закладах освіти предметів, які б формували у підростаючого покоління духовно-моральні цінності; надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів різного рівня, а також державне фінансування викладання предметів, що входять до державного стандарту в усіх навчальних закладах, незалежно від їх форми власності.

Джерело:  http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;20355/