УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 81 посетителей

Теги
Церква і політика Церква і медицина педагогіка секти Голодомор автокефалія Митрополит Володимир (Сабодан) краєзнавство УПЦ КП монастирі та храми України конфлікти шляхи єднання вибори молодь комуністи та Церква Патріарх Алексій II Доброчинність милосердя 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ постать у Церкві Католицька Церква церква і суспільство Президент Віктор Ющенко іконопис Мазепа забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура розкол в Україні церква та політика Вселенський Патріархат Церква і влада церковна журналістика діаспора Археологія та реставрація Ющенко УГКЦ Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. На конференції, організованій “Інститутом країн СНД”, обговорили цивілізаційний вибір Росії та України

  23 июля 200822 липня у столичному бізнес-центрі "Botanic Towers" відбулась науково-практична конференція "1020-ліття Хрещення Русі. До питання про цивілізаційний вибір Росії та України". Організатором форуму виступила українська філія "Інституту країн СНД" на чолі з депутатом Державної думи Російської Федерації Костянтином Затуліним.

Участь у конференції взяли завідувач відділом України Інституту країн СНД Кирило Фролов, директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов, голова прес-служби УПЦ Василь Анісімов, доцент Свято-Тихонівського гуманітарного університету Владислав Петрушко, протоієрей Андрій Ткачов, секретар Одеської митрополії УПЦ протоієрей Андрій Новіков, академік Петро Толочко, представник Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоієрей Олександр Макаров, народні депутати України Юрій Болдирєв, Олександр Голуб та Геннадій Васильєв. Але значна кількість заявлених гостей так і не з'явилася - не було диякона Андрія Кураєва, ректора Київських духовних шкіл єпископа Бориспільського Антонія, голови Державного комітету України у справах національностей та релігій Олександра Сагана, народного депутата України Олеся Донія тощо.

На початку зустрічі модератор Володимир Корнілов заявив, що днями в Одесі був затриманий міліцією голова організації „Единое отечество" Валерій Кауров, чия присутність очікувалась на конференції. Але замість промов на конференції йому довелося відповідати на запитання слідчих.

Зі слів співчуття Каурову почав свій виступ головний організатор зустрічі Костянтин Затулін: "Дуже шкода, що така людина, як Кауров, сьогодні не з нами - це ж дуже активний діяч, наш однодумець". Після цього він продовжив: "Ідея української цивілізації не витримує жодної критики - шкода, що цього не розуміє Президент України Віктор Ющенко. Я написав йому багато листів із запитаннями про доцільність існування Української Церкви, про наукову обґрунтованість ідеї української нації, але він мені так і не відповів. Я розумію, Ющенко підтримує Патріарха Варфоломія - всюди розвішані їхні плакати, при цьому жодного плакату з фотографією Патріарха Алексія я не бачив. Поведінка української влади з приїздом Патріархів - велика брехня. Юрій Богуцький з Секретаріату Президента України зараз активно займається підготовкою протоколу зустрічі Константинопольського Патріарха, щоб зустріти його як Папу Римського. Але тоді хай так і говорять - ми хочемо мати Папу Київського! Вони ж цього не роблять! Та як би там не було, я обіцяю, що ми не перейдемо рубікон і війни між Україною та Росією не буде".

Не менш цікавим був виступ представника Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоієрея Олександра Макарова. Він відверто заявив, що Патріарх Константинопольський Варфоломій є розкольником, оскільки сіє церковні розділення всюди, де має хоч трошки впливу. "І це при тому, що Архієрейський собор Руської Православної Церкви, який нещодавно закінчився, підкреслив важливість єдності Церкви!" - обурено заявив о. Олександр Макаров. Закінчив свій виступ він тим, що назвав автокефалію Української Православної Церкви диявольською справою, шляхом до нового розколу.

Важливі речі звучали в промовах академіка Петра Толочка, радника посольства Російської Федерації в Україні Всеволода Лоскутова, головного редактора російського журналу "Політичний клас" Віталія Третьякова, депутата Держдуми РФ Сергія Маркова, політолога Михайла Погребінського та інших гостей. Всі вони підкреслювали важливість більш чіткого та повного усвідомлення цивілізаційного вибору Росії та України в контексті святкування 1020-ліття Хрещення Київської Русі.

Іван Верстюк

Автор: Іван Верстюк