УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 223 посетителей

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина вибори Церква і влада Доброчинність секти постать у Церкві милосердя забобони педагогіка Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ Голодомор Церква і політика УПЦ КП автокефалія комуністи та Церква краєзнавство 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ конфлікти шляхи єднання Президент Віктор Ющенко церковна журналістика діаспора монастирі та храми України Ющенко Мазепа іконопис Вселенський Патріархат церква та політика українська християнська культура молодь Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра розкол в Україні Католицька Церква церква і суспільство Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Голос Церкви ― для суспільства»: підсумки веб-конференції з прес-секретарем Предстоятеля УПЦ протоієреєм Георгієм Коваленком

  17 октября 200817 жовтня з 12.00 до 15.00 на сайті Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ) відбулася веб-конференція за участі протоієрея Георгія Коваленка, прес-секретаря Предстоятеля Української Православної Церкви, голови Синодального відділу «Місія духовної просвіти», шеф-редактора Інтернет-порталу «Православіє в Україні».

Серед інтересів Інтернет-аудиторії, яка взяла участь у веб-конференції, виокремився широкий спектр питань: від глобальних («вселенського масштабу», наприклад, результати Всеправославної наради у Стамбулі, сучасний стан ситуації в УПЦ тощо) до конкретних (стосовно особливостей православної журналістики, її місце серед політичних перипетій у державі, зокрема творчі перспективи Інтернет-порталу «Православіє в Україні», зміни в його редакційній політиці).

Відповідаючи на запитання щодо ставлення світового православ'я до релігійного конфлікту в Україні й відсутності реалістичних шляхів подолання розколу, отець Георгій зазначив, що Вселенському Православ'ю «не байдуже до подій в Україні. І свідченням цього є цьогорічний візит в Україну Вселенського і Московського Патріархів».

Більше того, під час Всеправославної наради у Стамбулі Предстоятель УПЦ закликав Світове Православ'я сприяти подоланню розколів православних українців.

Крім того, прес-секретар Предстоятеля УПЦ наголосив, що реалістичним способом подолання розколу є «канонічний шлях відновлення єдності та соборного обговорення питань статусу УПЦ, який лежить через подолання етнофілетичних та ідеологічних спокус». На цьому наголошував і Вселенський Патріарх Варфоломій як у Києві в липні, так і у вересні в Константинополі. Українська Православна Церква готова до соборного обговорення проблем. Але багато залежить і від нас самих.

Окремої уваги заслуговує також питання української діаспори в Америці та Канаді. Відтак, отець Георгій, коментуючи запитання щодо з'єднання Української Православної Церкви з Американською та Канадською під омофором Блаженнішого Митрополита Володимира, відзначив, що нашим православним побратимам слід брати приклад із свого Першоієрарха - Патріарха Константинопольського Варфоломія, адже Його Всесвятість «під час візиту Блаженнішого Митрополита Володимира в Константинополь наочно довів, хто є главою канонічної Церкви в Україні, а значить, і главою материнської для всіх українців діаспори Церкви на Батьківщині».

На думку протоієрея Георгія Коваленка, «для українців канонічних юрисдикцій (УПЦ в Україні і УПЦ в діаспорі) немає жодних перешкод для духовного, культурного та інших видів спілкування та співпраці». Він наголосив, що з цією метою в УПЦ створено Відділ зовнішніх церковних зв'язків, до завдань якого входить опікування проблемами діаспори. Тому УПЦ не ставить за мету створення поза межами України своєї юрисдикції, а готова до співпраці з усіма канонічними структурами заради українців діаспори і відновлення їх зв'язку з православною Батьківщиною, підсумував гість редакції РІСУ.

Щодо ролі православного журналіста в ЗМІ прес-секретар Предстоятеля УПЦ виділив насамперед його місіонерську роль, служіння на благо Церкви. Для журналіста важливим є відповідальне ставлення до своєї праці. Бо саме під впливом ЗМІ формуються цінності та світогляд людей. Як каже Святе Письмо, «від слів своїх виправдаєшся та від слів своїх і засуджений будеш»...

Окреслюючи перспективи своєї роботи на посаді прес-секретаря УПЦ, отець Георгій зазначив, що своїм завданням вважає «зробити голос нашої Церкви гучнішим і зрозумілішим для суспільства. А той, хто має вуха - почує». Крім того, планується збереження та закріплення всіх надбань УПЦ в інформаційно-просвітницькій сфері. Задля цього і був створений Синодальний відділ Української Православної Церкви «Місія духовної просвіти», який повинен координувати інформаційну та просвітницьку діяльність УПЦ. Стосовно посади прес-секретаря Предстоятеля УПЦ, то «головним вважаю, щоби слово Блаженнішого Митрополита Володимира було почуте українським суспільством. А задля цього будемо удосконалювати наявні структури та створювати нові».

Пропонуємо вашій увазі повну версію веб-конференції