УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 284 посетителей

Теги
Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков молодь розкол в Україні конфлікти Священний Синод УПЦ комуністи та Церква церква та політика Києво-Печерська Лавра автокефалія іконопис 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація Патріарх Алексій II шляхи єднання монастирі та храми України Мазепа краєзнавство церковна журналістика секти Церква і політика Католицька Церква діаспора Доброчинність українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну педагогіка Церква і медицина Церква і влада милосердя церква і суспільство УГКЦ вибори Голодомор забобони Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко Вселенський Патріархат УПЦ КП постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Покровські читання»: день другий розпочався з презентацій друкованих і медіа-проектів просвітницького характеру

  20 октября 2008Другий день «Покровських читань» зустрів учасників заходу похмурою погодою, яка однак не завадила сердечній теплоті спілкування однодумців.

17 жовтня секційний день розпочався незвично. З презентацій. Той, хто вчасно прибув до будівлі на вул. Мельникова, 36/1 (Інститут міжнародних відносин), мав нагоду побачити багато цікавих друкованих і медіа-проектів просвітницького характеру та послухати їхніх творців.

Окрім «Пересопницького Євангелія» (для якого це вже не перша презентація), присутнім продемонстрували нове видання «Закону Божого», виконане Видавничим відділом УПЦ, книгу «Монастирі Полтавщини» та ін.

Головний редактор «Церковної православної газети» ігумен Лонгін (Чернуха) розповів про створений ним у співавторстві з іншими педагогами навчально-методичний комплекс із християнської етики в українській культурі.

Василина Хайруліна, директор Українського коледжу імені В. О. Сухомлинського (Київ), презентувала фільм «Школа під відкритим небом», присвячений справі відродження духовного здоров'я нації.

Після невеликої перерви перед багатьма учасниками читань постала дилема - на яку секцію піти? Врешті-решт деякі присутні вирішили мандрувати між аудиторіями. Причому це робили навіть ті учасники, які мали виголошувати доповіді.

Це не дивно, адже на кожній секції було про що поговорити і кого послухати.

Перша секція, де головуючим був єпископ Сумський і Охтирський Іларій, розглядала проблеми сучасної освіти.

Друга, яку очолила ігуменя Серафима (Шевчик), називалася «Традиційні духовні цінності як фактор збереження вітчизняної культури».

Третя секція, модератором якої був гість із Польщі, єпископ Петроковський Паїсій, розглядала проблеми людини та сім'ї в аспекті духовного й фізичного здоров'я.

Четвертою, «молодіжною» секцією, керував архієпископ Костромський і Галицький Олександр, голова відділу у справах молоді РПЦ.

П'ята секція, головуючим якої був протоієрей Андрій Ткачов, обговорювала тему «Діалог як шлях до майбутнього».

Одна з учасниць п'ятої, «міжнародної», секції перед початком роботи запропонувала сісти так, щоб бачити один одного. Це не зовсім вдалося, але її слова стали знаковими для другого дня роботи читань.

Священики, педагоги, учені, місіонери, студенти і просто небайдужі люди хотіли спілкування, щирої розмови, доброї полеміки, чесної дискусії. Можливо, в чиїхось очах вони сподівалися побачити ту іскринку, якої не вистачає їм у церковному житті та служінні.

На п'ятій секції слухачі довго не відпускали ігумена Даниїла з Німеччини, який розповідав про взаємини Церкви та держави у своїй країні.

На «молодіжній» секції секретар Місіонерського відділу Ірина Ковальчук розповідала про «школи молитви» в літніх оздоровчих таборах для дітей. Тема нікого не залишила байдужим. Після перебування в таких таборах діти зізнаються - «там можна молитися, і ніхто не сміється». Прикро, що не так багато парафій беруть на озброєння такі місіонерсько-виховні засоби.

Проте деякі педагоги-подвижники ідуть навіть далі. Ігумен Варсонофій зі Складовська започаткував молодіжний проект «Не останній герой». На відміну від відомого егоїстичного телепроекту, тут діти вчаться бути чесними, витривалими і згуртованими. Вони разом із батюшкою та кількома дорослими вирушають на безлюдний острів і там живуть 10 днів. «Діти дуже змінюються, - розповідає отець Варсонофій, - а одного хлопчика я навіть хрестив, до того ж у морі».

Незважаючи на серйозність тем і жвавість їх обговорення, серцем читань, здається, була третя, «сімейна» секція.

Справжньою подією тут став виступ київського психолога Олексія Мартюшева «Євангелізація батьківської влади». Вона переросла в бурхливу дискусію, обмін думками, а закінчилася пропозиціями співпраці та обміном контактами для подальшого спілкування.

Доповідач порушив чи не найважливішу проблему сьогодення - проблему батьківства. Він констатував, що є три підходи виконання батьками своєї влади: потурати примхам дітей, споглядати та не втручатися в їхню долю або зміцнювати їх моральність. Наслідки переважання перших двох підходів серед українських батьків катастрофічні, адже відома істина - те, що посіють батьки, не в змозі викорчувати ніхто.

Другий день роботи «Покровських читань» закінчився. Але учасники продовжують спілкуватися, обмінюватися думками, навіть їдучи разом у громадському транспорті.

Хто ж став ректором КНУ, вибори якого збіглися в часі з початком «Покровських читань»? Було чотири кандидати, серед яких і директор Інституту міжнародних відносин Леонід Губерський, господар приміщень, де відбувається православний форум. Тож його і вітали 17 жовтня викладачі та студенти. Приєднуємося й ми.

Олег Карпенко, Київ