УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 92 посетителей

Теги
комуністи та Церква розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Католицька Церква забобони Києво-Печерська Лавра УГКЦ Голодомор молодь 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП Президент Віктор Ющенко автокефалія постать у Церкві Священний Синод УПЦ Церква і влада Вселенський Патріархат вибори педагогіка Доброчинність церква та політика українська християнська культура Мазепа краєзнавство конфлікти церква і суспільство діаспора Ющенко милосердя Митрополит Володимир (Сабодан) секти церковна журналістика монастирі та храми України шляхи єднання іконопис Церква і медицина Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Покровські читання»: підсумки роботи форуму

  21 октября 2008Третій і останній день Перших Покровських міжнародних просвітницьких читань на тему «Духовність, культура і наука: від традицій до майбуття» зібрав значно менше учасників, ніж два попередні. Архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, який головував на пленарному засіданні, пояснив причину - суботній день, священикам потрібно служити, гості читань починають роз'їжджатися. До того ж, головні події форуму вже відбулися.

Проте останній день Покровських читань через це не став менш змістовним.

Архімандрит Філарет (Звєрєв), секретар Полтавської єпархії, нагадав присутнім про цікавий збіг обставин під час конференції. Перший день її роботи співпав з виборами ректора Київського національного університету імені Т. Шевченка. Другого дня стало відомо, що новим ректором обрано директора Інституту міжнародних відносин (саме тут проходив православний форум) Леоніда Губерського. А заключний день став святковим для владики Филипа - Церква вшановувала пам'ять його небесного покровителя, святителя Филипа, у сонмі московських першоієрархів.

Поважним зібранням було затверджено підсумковий документ Перших Покровських читань. У ньому зокрема говориться, що «у читаннях взяли участь 230 учасників із 37 єпархій Української Православної Церкви, усіх областей України, представники Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини, Італії. Протягом трьох днів у спільній роботі брали участь викладачі та студенти духовних шкіл, голови та співробітники синодальних відділів та комісій УПЦ, вчені науково-дослідних інститутів, вчителі, професори, викладачі та студенти вищих навчальних закладів.

Робота форуму підтвердила, що православне свідчення для максимальної ефективності має спиратися на кращі досягнення науки й культури; слід докласти всіх зусиль для активізації спілкування між катехізаторами, викладачами християнської етики, проповідниками Слова Божого, з одного боку, та представниками науки й культури, які намагаються жити в лоні Церкви і несуть у собі загальнохристиянську тривогу про долю Вітчизни і всього світу».

Було виголошене Звернення до Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Володимира, почесного Голови Покровських читань.

Владика Филип постійно наголошував, що ці читання перші, а тому не варто судити суворо, адже «первый блин комом». Але більшість виступаючих позитивно оцінила підсумки роботи форуму, подякувавши при цьому владиці.

У свою чергу організатори розповіли про свої плани на майбутнє. Наступного року збільшиться кількість представників науки та культури, засобів масової інформації, представників православної інтелігенції, які братимуть участь у роботі, розшириться поле діяльності. Особливістю Других Покровських читань має стати відзначення 200-річчя з дня народження М. В. Гоголя та 300-річчя Полтавської битви.

Відтепер Покровські міжнародні просвітницькі читання мають стати щорічними, а тексти доповідей і повідомлень цьогорічних читань скоро можна буде прочитати у спеціальній збірці наукових праць.

Організатори, учасники та гості Покровських читань подякували Богу за радість спілкування і плідну співпрацю та пообіцяли один одному докладати зусиль у подальшому розвитку православного свідчення в усіх сферах буття.

 

Протоієрей Анатолій Затовський, голова Православного педагогічного товариства:

Це перші просвітницькі читання в Україні, і це вже є безумовно наш успіх. Шкода, що вони з'явилися так запізно. Починати можна було ще 10 років тому. Потрібно проводити активнішу роботу серед парафіян, щоб активізувати свідомість і суспільну думку. І підготовку наступних читань слід починати вже сьогодні.

 

Протоієрей Вадим Паєвський, секретар Уманської єпархії:

Кожна конференція цінна перш за все живим спілкуванням її учасників. Це найголовніше, і сьогодні так і було. Ми розставили для себе деякі акценти, з'ясували орієнтири, на які треба зважати у своєму служінні.

 

Священик Миколай Коренга (Волинська єпархія):

Я дуже багато узяв для себе з цих читань. Розглядалися справді важливі питання. Такий обмін досвідом надзвичайно цінний. Тут зібралися переважно люди, які займаються місією Церкви в цьому світі. Дуже добре, що Покровські читання відбулися. І це не чергова «галочка» для звітів.

Олег Карпенко, Київ