КИЇВ. Влада не дозволила православним віруючим помолитися в Софії Київській напередодні виборів Патріарха Московського та всієї Русі
16 января 2009
Наближається дата проведення Помісного Собору Руської Православної Церкви - 27-29 січня, на якому буде обрано нового Предстоятеля - Патріарха Московського і всієї Русі.
Ця подія має безпрецедентне значення не лише для РПЦ, але й для повноти Української Православної Церкви, адже підсумки роботи Собору можуть істотно вплинути на життя Православ'я в Україні, сприяти подоланню церковного розколу та консолідації українського народу на фундаменті традиційних християнських духовних цінностей. На важливості майбутнього Помісного Собору та епохальності його рішень неодноразово наголошувало священноначалля РПЦ та УПЦ. Священний Синод Руської Православної Церкви 24 грудня 2008 року ухвалив текст особливого молитовного прохання за майбутній Помісний Собор для проголошення за богослужіннями в усіх храмах РПЦ. А Місцеблюститель Патріаршого престолу митрополит Смоленський і Калініградський Кирил закликав віруючих розпочинати день з молитовного прохання: «Господи, допоможи Собору».
На прохання глави УПЦ влада відповіла відмовою: на своєму засіданні 15 січня Комітет з питань культури та духовності відмовив у задоволенні звернення Української Православної Церкви стосовно можливості проведення молебню в Софії Київській напередодні Помісного Собору РПЦ.
Прес-служба Предстоятеля УПЦ розцінила подібні дії як неповагу влади до найбільшої релігійної організації України - канонічної Української Православної Церкви, а також небажання вирішувати питання подолання розколів в українському Православ'ї канонічним шляхом. Причому, як говориться у спеціальній заяві прес-служби, за наявності в державного керівництва великих амбітних бажань відносно створення в Україні Помісної Православної Церкви, реальних дій та кроків у цьому напрямку не робиться, а для впливу на процеси, що відбуваються в церковно-релігійній царині, влада не має ані доброї волі, ані реальних важелів.
Когда я написала, что карманной "поместной" Церковью (в случае её создания)будет руководить секретариат президента, кто-то возмущённо требовал у меня объясниться. Вам нужны ещё объяснения? И безо всякой автокефалии помыкают, как хозяин-барин - сегодня в Софию не пустили, а завтра захотят - и в Лавру не пустят.
desert
2009, января 18 - 21:27
Было бы желательно привести причины отказа Комитета по вопросам культуры.