УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 102 посетителей

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II вибори Києво-Печерська Лавра УПЦ КП монастирі та храми України молодь діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні Мазепа комуністи та Церква 1020-річчя Хрещення Русі Церква і політика Церква і медицина забобони Вселенський Патріархат шляхи єднання милосердя іконопис УГКЦ краєзнавство Ющенко Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ церква і суспільство Католицька Церква Церква і влада Доброчинність постать у Церкві церква та політика педагогіка Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика Археологія та реставрація українська християнська культура автокефалія секти конфлікти Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У Києво-Печерському заповіднику відбудеться конференція „Православ'я – наука – суспільство: питання взаємодії”

  20 мая 2009З 27 по 29 травня Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник запрошує на Сьому Міжнародну наукову конференцію „Православ'я - наука - суспільство: питання взаємодії". За словами організаторів, головним спрямуванням конференції буде дослідження матеріальних джерел з історії Церкви.

Завідувач відділу наукових видань Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Костянтин Крайній, розповів, що цього року науковий форум присвячено пам'яті митрополита Євгенія Болховітінова. На думку науковця, археологічна та історична спадщина митрополита Євгенія була незаслужено забута. Тепер настав час по-справжньому оцінити праці видатного православного ієрарха, богослова та археолога.

Конференція розгляне низку питань:

- історіографічні, джерелознавчі та методологічні проблеми дослідження історії Церкви;

- археологічні дослідження пам'яток церковної давнини;

- історія Церкви в біографіях видатних діячів;

- правові аспекти діяльності християнської Церкви: історія і сучасність.

До оргкомітету конференції надійшло близько 60 заявок на участь від науковців з різних регіонів України, а також з Росії та Польщі.

Учасників та гостей форуму неодмінно зацікавлять доповіді, присвячені новим знахідкам у печерах Києво-Печерської Лаври та дослідження з історії Церкви у 30-ті роки XX століття.

У рамках щорічної конференції організатори видадуть „Болховітіновський щорічник" з доповідями учасників та власними науковими працями.

Сьома Міжнародна наукова конференція „Православ'я - наука - суспільство: питання взаємодії" відкриється 27 травня о 10-00. Того ж дня відбудеться презентація нових наукових видань та пленарне засідання.

У перший день форуму будуть працювати секції - „Історіографічні, джерелознавчі та методологічні проблеми дослідження історії Церкви" та „Історія та правові аспекти діяльності Церкви".

На другий день (28 травня) запланована робота секції „Археологічні дослідження пам'яток церковної давнини" та виїзне засідання на археологічних розкопках.

У останній день конференції (29 травня) відбудеться засідання „круглого столу" „Публікація джерел з історії Церкви: проблеми та перспективи".

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: (044) 254-52-65; (097) 245-55-15, або на сайті http://www.kplavra.kiev.ua/.

Олег Карпенко