УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 82 посетителей

Теги
постать у Церкві Києво-Печерська Лавра педагогіка забобони Католицька Церква конфлікти Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика Церква і медицина комуністи та Церква Церква і влада іконопис Патріарх Алексій II секти церква і суспільство Мазепа церковна журналістика Ющенко діаспора церква та політика Голодомор монастирі та храми України краєзнавство вибори шляхи єднання УПЦ КП Вселенський Патріархат молодь автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі милосердя Археологія та реставрація розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков УГКЦ Священний Синод УПЦ Президент Віктор Ющенко українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Розвиток подій довкола Китаївського монастиря: апеляційний господарський суд Києва дозволив ченцям обителі користуватися земельною ділянкою, на якій знаходиться древній монастирський цвинтар

  19 октября 2009Як уже повідомляв сайт «Православіє в Україні», земельний конфлікт довкола території старовинного цвинтаря біля Свято-Троїцького Китаївського чоловічого монастиря вирішується в судовому порядку.

Як стало відомо, на останньому засіданні Апеляційний господарський суд Києва у відкритому судовому засіданні розглянув апеляційну скаргу Свято-Троїцького Китаївського чоловічого монастиря Української Православної Церкви за позовом до монастиря Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства „Київська овочева фабрика".

Овочева фабрика звернулася з позовом про зобов'язання Свято-Троїцького Китаєвського чоловічого монастиря Української Православної Церкви звільнити земельну ділянку площею 215 472 кв.м. та земельну ділянку площею 47 647 кв.м., що розташовані в урочищі Китаєво у Голосіївському районі м.Києва та надані в користування СВАТ „Київська овочева фабрика", а також про зобов'язання Свято-Троїцького Китаєвського чоловічого монастиря Української Православної Церкви відновити стан даних земельних ділянок шляхом знесення встановленої на них капітальної огорожі.

Окрім того, позивач звернувся із заявою про вжиття заходів до забезпечення даного позову шляхом заборони Свято-Троїцького Китаївського чоловічого монастиря Української Православної Церкви, його служителям та працівникам, а також будь-яким іншим особам перешкоджати будь-яким способом СВАТ "Київська овочева фабрика" у користуванні земельною ділянкою, що розташовані в урочищі Китаєво у Голосіївському районі м.Києва, в тому числі шляхом знаходження на зазначених земельних ділянках, проведенні будь-яких будівельно-монтажних робіт на вказаних земельних ділянках, а також шляхом вчинення будь-яких дій, що можуть порушити право землекористування СВАТ "Київська овочева фабрика" зазначеними земельними ділянками.

Заяву про вжиття заходів представники овочевої фабрики мотивували тим, що з боку відповідача станом на сьогоднішній день на території частини вказаних вище земельних ділянок проводяться незаконні будівельні роботи по зняттю верхнього родючого шару ґрунту та встановленню огорожі, а також завозяться будівельні матеріали. Такі дії відповідача позивач вважає самовільним заняттям частини земельних ділянок, що призводить, на його думку, до погіршення її стану та унеможливлює використання позивачем цих земельних ділянок за їх цільовим призначенням.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 27.07.2009р. частково задоволено заяву позивача про вжиття заходів забезпечення позову. Заборонено Свято-Троїцькому Китаєвському чоловічому монастирю Української Православної Церкви, а також будь-яким іншим особам вчиняти будь-які дії щодо користування земельною ділянкою площею 215 472 кв.м., що розташовані в урочищі Китаєво у Голосіївському районі м. Києва, в тому числі, але не виключно: знаходитись на зазначених земельних ділянках, проводити будь-які будівельно-монтажні роботи, зводити паркани та огорожі тощо, а також шляхом вчинення будь-яких дій, що можуть порушувати право землекористувача.

В іншій частині заяви відмовлено.

Не погоджуючись з ухвалою суду, монастир звернувся з апеляційною скаргою, в якій попросив скасувати ухвалу про забезпечення позову, посилаючись на порушення господарським судом норм процесуального права. Під час винесення рішення суд не врахував дійсних обставин справи, оскільки земельні ділянки, на які накладено арешт, ще з давніх часів належали монастирю та входили до його території. Зокрема, на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:79:089:0003 розташоване історичне кладовище Китаївської пустині, де захоронені священики та монахи. Окрім того, згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР № 71 від 27.07.1965р. територія монастиря, до складу якої входять зазначені земельні ділянки, відноситься до території пам'яток археології національного значення „Китаївське городище та кургани епохи Київської Русі".

Розглянувши доводи апеляційної скарги та відзиву, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, колегія суддів встановила, що апеляційна скарга Свято-Троїцького Китаєвського чоловічого монастиря Української Православної Церкви є обґрунтованою та підлягає задоволенню, ухвала про забезпечення позову Господарського суду м. Києва від 27.07.2009 р. у справі №2/245 - скасуванню частково.