УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 286 посетителей

Теги
Церква і медицина Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство постать у Церкві Вселенський Патріархат молодь Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти українська християнська культура шляхи єднання Патріарх Алексій II Голодомор Мазепа церква та політика комуністи та Церква діаспора Предстоятелі Помісних Церков вибори милосердя Президент Віктор Ющенко УГКЦ УПЦ КП педагогіка Церква і політика секти розкол в Україні монастирі та храми України іконопис Ющенко Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра церковна журналістика забобони Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія краєзнавство Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбувся круглий стіл «Формування духовності учнів шляхом впровадження в шкільні програми курсу "Етика християнської культури"» (+ відео)

  11 декабря 200910 грудня у приміщенні загальноосвітньої школи №5 м.Боярки відбувся круглий стіл на тему «Формування духовності учнів шляхом впровадження в шкільні програми курсу «Етика християнської культури». Організаторами заходу виступили Києво-Святошинський округ Київської єпархії, відділ освіти Києво-Святошинського району та Асоціація батьків школярів Київської області. Учасниками зустрічі стали педагоги - викладачі Основ Християнської етики, голови батьківських комітетів шкіл та духовенство району. Виявили бажання долучитися до обговорення і працівники педагогічної ниви з інших районів Київщини.

Перед учасниками зібрання виступив благочинний Києво-Святошинського округу протоієрей Василій Русинка. Він передав присутнім вітання та архіпастирське благословення від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.

Учасників круглого столу в Боярці об'єднало головне - на власному досвіді (часто досить непростому) вони переконалися, що нині існує нагальна потреба у викладанні дітям основ православної віри. Це не просто вимога часу, це те рятівне коло, яке здатне хоча б якоюсь мірою зупинить деградацію суспільства.

Серед шкіл Києво-Святошинського району «Основи християнської етики» викладаються у десяти закладах. Усі викладачі пройшли спеціальні курси. Щоб засвідчити позитивний вплив нового предмета не потрібно чекати роки, результати видно практично одразу - відзначали майже усі доповідачі.

Олена Чуба, вчитель: «У вечірній школі, де я працюю, один клас 80% складають діти неблагонадійних сімей, батьки яких схильні до алкоголізму, до наркоманії. З часом, через рік викладання вже реально відчуваєш, як вони змінюються. Вони більш ввічливі, вони більш відкриті, щирі, доброзичливі, в них відчувається менша концентрація агресії».

Підсумком обговорення стало підписання Угоди про співпрацю між Києво-Святошинським благочинням та відділом освіти Києво-Святошинського району. Документ, зокрема, передбачає узгоджену роботу представників Церкви та держави в напрямку розвитку православної освіти, протидію діяльності в загальноосвітніх закладах псевдорелігійних течій. Угода містить і конкретні положення щодо підготовки і перепідготовки викладачів християнської етики та поповнення бібліотек релігійною літературою.

Сергій Баршай

 Відеосюжет про подію можна переглянути за посиланням >>>>