УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 86 посетителей

Теги
Ющенко церква та політика церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков Мазепа Церква і медицина іконопис забобони 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра краєзнавство Доброчинність Голодомор педагогіка діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП УГКЦ Католицька Церква Священний Синод УПЦ комуністи та Церква шляхи єднання Церква і влада церковна журналістика милосердя секти розкол в Україні Вселенський Патріархат постать у Церкві монастирі та храми України вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь Церква і політика конфлікти Патріарх Алексій II Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко українська християнська культура автокефалія


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У храмі Різдва Богородиці відбувся круглий стіл на тему: «Сім’я – релігійний, соціальний та правовий аспекти»

  05 февраля 2010У четвер, 4 лютого, за ініціативи Синодального відділу УПЦ у справах сім'ї, відбувся круглий стіл на тему: «Сім'я - релігійний, соціальний та правовий аспекти». Місцем зустрічі священнослужителів, педагогів та психологів став храм Різдва Пресвятої Богородиці на Печерську.

Зібрання відкрив єпископ Васильківський Пантелеімон, голова Синодального відділу УПЦ у справах сім'ї. Він вказав на проблему, яка зумовила створення цього відділу у липні 2008 року. «За минулий рік, я, як вікарій Київської митрополії, підписав 2 400 прохань на створення другої сім'ї, тобто, про так зване «церковне розлучення». І це тільки по Києву та області», - розповів владика.

«Чому люди, які полюбили одне одного, пообіцяли одне одному вірність, чистоту своїх відносин, засвідчили її перед людьми, не будують міцну сім'ю на цьому фундаменті?» - таким запитанням єпископ Пантелеімон розпочав дискусію.

Протоієрей Миколай Макар, настоятель храму святителя Амвросія Медіоланського (Мілан, Італія), який на декілька днів прибув до Києва, теж взяв участь у обговоренні. Традиційно, отець Миколай зупинився на біблійному аспекті проблеми. Він розповів про образи сім'ї у Святому Письмі. «У сучасному світі нехтується біблійний принцип недоторканності сім'ї, а тому інститут шлюбу переживає кризу», - вважає протоієрей Миколай Макар.

Протоієрей Олег Мельничук, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці та заступник Синодального відділу у справах сім'ї, поділився своїми міркуваннями про сімейне щастя.       

Керівник Центру проблем сім'ї Державного наукового інституту розвитку сім'ї та молоді Антоніна Тарновська навела невтішну статистику кризи сучасної сім'ї в Україні. У 2009 році з 256 тисяч зареєстрованих шлюбів розпалося 120 тисяч. 85%  українських дітей виховуються у неповних сім'ях. 

Головною причиною цього вона вважає відсутність чіткої державної політики у цьому питанні. «У нас немає образу ідеальної сім'ї, якою її бачить наше суспільство. Наприклад, у наших сусідів, Росії та Польщі, держава має на меті створення, розвиток та повноцінне життя повної сім'ї, яка складається з чоловіка та жінки, орієнтованої на 2 і більше дітей», - зазначила Антоніна Тарновська.

Ірина Жданова, директор соціальних програм аналітичного центру «Відкрита політика» вказала на головні виклики сучасного суспільства які загрожують українській сім'ї. Серед них вона назвала безвідповідальність батьків, яку створює споживацьке суспільство, психологічно та морально агресивні нові медіа, загальносвітові міграційні та глобілізаційні процеси. «Якщо 20 років тому головною світоглядною цінністю молоді була сім'я, то сучасні соціологічні опитування говорять, що у 44% молодих українців на першому місці кар'єра», -  підсумувала Ірина Жданова.

Мабуть найбільший відгук у серцях присутніх викликав виступ отця Михаїла Колоди, настоятеля храму у селі Горбовичі Києво-Святошинського району. Разом з рідними дітьми він виховує  декількох сиріт, створивши дитячий будинок сімейного типу. «Діти - наше дзеркало. Ми не зможемо їх змінити не змінивши самих себе. Нехай дитина побачить у тобі ті риси, які ти хочеш виховати у нього», - поділився своїм досвідом отець Михаїл.

У обговоренні взяли участь сімейні психологи, викладачі столичних вузів та юристи. А організатори пообіцяли зробити такі зустрічі регулярними.

Карпенко Олег

Нагадаємо, що 8 лютого відбудеться веб-конференція на тему: «В Україні кожна п'ята сім'я розпадається. Церква пропонує свої шляхи збереження інституту сім'ї». Питання учасникам можна ставити вже зараз >>>