УКР РУС  


 Главная > Новости > Межконфессиональные отношения  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 172 посетителей

Теги
постать у Церкві шляхи єднання Мазепа розкол в Україні Доброчинність забобони Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко іконопис автокефалія Патріарх Алексій II секти українська християнська культура монастирі та храми України діаспора Ющенко Археологія та реставрація УПЦ КП милосердя молодь краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ конфлікти Церква і влада церква і суспільство церква та політика Києво-Печерська Лавра Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина Церква і політика церковна журналістика Приїзд Патріарха Кирила в Україну 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква педагогіка вибори комуністи та Церква Голодомор УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


ЛУГАНСК. В области подытожили религиозную ситуациюРелігійна мережа Луганської області, її кадрове та матеріальне забезпечення, основні тенденції, динаміка змін, перспективи розвитку представлені 27 липня на сайті Луганської обласної державної адміністрації, повідомляє РІСУ.

Станом на 1 січня 2006 року на теренах Луганщини діє 701 релігійна організація, котрі належать до 44 конфесій, течій і напрямків; 95% з них є християнськими. Серед них 680 громад, вісім обласних об'єднань та управлінь, чотири монастирі, п'ять місій, чотири духовних навчальних заклади. Впродовж 2006 року загальна кількість релігійних громад, з врахуванням здійсненої реєстрації статутів нових релігійних спільнот (27) та зняття з реєстрації статуту однієї з них, зросла на 26 одиниць, або на 4%.

Новими на релігійній карті регіону постали дві незалежні православні громади, засновники яких декларують власні наміри увійти до підпорядкованості Константинопольському Патріархату у разі визнання факту поширення юрисдикції останнього на територію України.

Зростання кількості спільнот віруючих, яке впродовж звітного періоду залишилось майже на рівні відповідного показника 2004 року, дещо вплинуло на їх структурне співвідношення та віросповідну багатоманітність. Із загальної кількості релігійних громад регіону (680): 55,3% є православними (376 громад); 24,1% належать до протестантських церков і союзів (164 громад); 17,1% складають громади нетрадиційних та новітніх релігійних рухів (116 ); 1,8% відносяться до юдейських релігійних громад (12); 1,3% до мусульман (9 громад); 0,3% належать до Української Греко-Католицької Церкви (2 парафії); 0,1% до Римо-Католицької Церкви (1 громада).

Провідне місце у мережі релігійних формувань регіону, за кількісним складом останніх, посідає Українська Православна Церква. Вона нараховує 340 громад (впродовж 2005 року їх кількість збільшилась на 13 одиниць, або на 4%), єпархіальне управління, три монастирі, церковне-співоче училище, 53 недільних школи, дев'ять періодичних видань.

Вірними громад УПЦ в області опікується 448 священнослужителів (406 священиків та 42 диякони). При цьому показник забезпеченості духовними особами громад віруючих залишається майже незмінним (1,32). Проте, з огляду на наявність парафій у віддалених населених пунктах (27) із невеликою чисельністю віруючих, духовна опіка над ними продовжує здійснюватись священнослужителями почергово.

В діючому в місті Кремінне чоловічому монастирі на честь преподобного Сергія ігумена Радонезького УПЦ (статут зареєстровано наказом Держкомрелігій України від 27 травня 2004 року №26) на цей час перебуває 11 ченців, котрі активно займаються відродженням традиції монастирського життя. За рахунок благодійницького сприяння місцевих підприємств різних форм власності на монастирській території продовжується будівництво храму та переобладнання приміщень адміністративного корпусу.

У Свято-Скорбященському жіночому монастирі УПЦ в місті Старобільську перебуває 13 чорниць. Водночас, буття Свято-Андріївського чоловічого монастиря УПЦ у селищі Першозванівка Лутугинського району (1 чернець) продовжує залишатись полишеним будь-яких перспектив до розвитку впродовж останніх восьми років з моменту державної реєстрації свого статуту.

Без помітних зрушень у напрямі організації спеціальної духовної освіти священнослужителів та потребуючих цього осіб залишається діяльність церковно-співочого училища Луганської єпархії УПЦ в місті Красному Лучі де, починаючи з моменту заснування у 1998 році, набір слухачів ніколи не здійснювався.

Керівництво Луганської єпархії УПЦ порушує клопотання перед Синодом Української Православної Церкви про заснування, а останній, в свою чергу, входить з клопотанням до Державного департаменту у справах релігій щодо реєстрації статутів Свято-Іллінського чоловічого монастиря в селищі Варварівка Кремінського району та духовного училища в місті Луганську відповідно. На сьогодні вищенаведені структури одержали відповідну державну реєстрацію та розпочали свою організаційну діяльність.

Впродовж 2005 року мережа релігійних організацій Української Православної Церкви - Київського Патріархату збільшилась на три громади. До неї входить 20 парафій, єпархіальне управління, Східноукраїнське духовне училище та Хрестовоздвиженський чоловічий монастир. Духовну опіку згромаджень УПЦ КП в регіоні здійснює десять священнослужителів (вісім священиків та два диякони). Ці релігійні утворення, з моменту виникнення та державної реєстрації своїх статутів, до цього часу перебувають у стадії власного організаційного становлення.

В цілому якісна присутність на теренах регіону релігійних інституцій УПЦ КП не була позначена збільшенням чисельності своїх прихильників. В більшій мірі зміст діяльності керівництва Луганського єпархіального управління УПЦ КП полягав у вирішенні питань матеріального та кадрового забезпечення своїх первинних структур, що раніше зареєстрували свої статути та виявляють ознаки організаційної діяльності. До кількості останніх можна віднести десять парафій із загальною чисельністю вірних близько однієї тисячі осіб.

Незмінним впродовж 2005 року залишився кількісний склад парафій Української Автокефальної Православної Церкви. Шість громад, які входять до складу Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ на цей час опікуються трьома священиками. Чисельний склад віруючих в них залишився незмінним та становить близько 350 мешканців області.

Не набула якісних змін релігійна громада Руської Православної Старообрядницької Церкви (Білокриницької згоди). Цією спільнотою віруючих чисельністю близько 100 осіб опікується один священик.

Єдина в області парафія «Російської вільної православної церкви (закордонної)» підпорядкована Суздальській єпархії РВПЦ та має близько 120 вірних під духовною опікою одного священика та двох дияконів.

На території регіону діють чотири парафії об'єднавших у своєму складі вірних «Російської Істинно-Православної Церкви», які опікуються одним священиком. Їх загальна чисельність складає близько 50 осіб, помітного впливу на релігійне життя регіону наведені релігійні утворення не мають.

До складу інших православних релігійних організацій входить три спільноти, а саме: самостійна православна громада, яка об'єднує віруючих громадян України грузинської національності; дві незалежні православні громади, що зареєстрували свої статути впродовж звітного периоду, засновники яких декларують власні наміри увійти до підпорядкованості Константинопольському Патріархату у разі визнання факту поширення юрисдикції останнього на територію України.

З боку наведених релігійних утворень на разі відсутній будь-який вплив на релігійну ситуацію в регіоні, тенденція до кількісного та чисельного зростання наведених церков також не є наявною.

Дві та одну громаду в регіоні мають, відповідно, Українська Греко-католицька та Римо-Католицька Церкви. Парафії УГКЦ загальною чисельністю вірних понад 1000 осіб, мають трьох священиків та підпорядковані Донецько-Харківському екзархату УГКЦ (м. Донецьк). Громада РКЦ чисельністю 50 віруючих, на чолі з одним священнослужителем - громадянином Польщі, підпорядкована Харківсько-Запорізькій дієцезії РКЦ (м. Харків). Перспективними в діяльності наведених релігійних утворень продовжують залишатись питання поліпшення своєї матеріальної бази та збільшення чисельності своїх прихильників. В більшій мірі, в порівнянні з громадою РКЦ, незважаючи на чисельну перевагу, ці проблеми продовжують залишатись найбільш актуальними для громад Української Греко-Католицької Церкви регіону.

Прихильники протестантизму в області об'єднані у 164 громад 12 напрямків.

Релігійні громади, що діють у середовищі національних меншин в області, представлені: іудейськими релігійними організаціями (12 громад, 2500 віруючих осіб), іудео-християн (1), спільнотами незалежного духовного центру мусульман України (8), незалежною релігійною громадою мусульман (1), одну громаду має Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква. Як і раніше, за виключенням громади Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви, вищенаведені громади діють активно, кожного року збільшуючи коло віруючих та своїх прихильників.

http://www.loga.gov.ua/ua/immateriality/index.php