УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 116 посетителей

Теги
Археологія та реставрація Доброчинність постать у Церкві Церква і політика шляхи єднання іконопис Церква і влада милосердя комуністи та Церква Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка автокефалія УПЦ КП церква і суспільство Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство секти Предстоятелі Помісних Церков українська християнська культура Києво-Печерська Лавра Ющенко Церква і медицина конфлікти Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) Вселенський Патріархат УГКЦ церковна журналістика діаспора забобони церква та політика Голодомор розкол в Україні вибори монастирі та храми України Католицька Церква Мазепа молодь


Рейтинг@Mail.ru


ЛУГАНСК. Состоялось первое в этом году епархиальное собраниеУ залі Українського драматичного театру зібралися настоятелі всіх православних храмів області. Завдання перших зборів священнослужителів - «підбити підсумки загальної діяльності на церковній ниві та намітити вектори майбутніх трудів». Саме так окреслив коло питань митрополит Луганський і Старобільський Іоанникій.

Про стан парафій у цифрах і фактах розповів секретар Луганської єпархії протоієрей Василь Сомик: «У минулому році відкрито 5 нових парафій: у Луганську, Алчевську, селищі Михайлівка Первомайського району, Ровеньках. Усього в Луганській єпархії нараховується 322 парафії, 4 монастирі, 316 храмів. При 76 храмах навчаються Закону Божому 1498 учнів. У минулому році у священики рукоположені 20 чоловік, у диякони - 14, тож загальна кількість священнослужителів зросла до 469 душ».

Про духовно-моральний і освітній рівень священнослужителів повідомив секретар Луганської єпархії протоієрей Яків Лобов: «Сьогодні в єпархії є доктор богослов'я, магістр, шість кандидатів богослов'я, п'ять священнослужителів, які закінчили московський Свято-Тихонівський богословський університет, 149 - духовні семінарії, 31 мають академічну духовну освіту, 143 навчаються в духовних школах». Докладніше про розвиток духовної освіти в єпархії розповів благочинний Алчевського округу, ректор Алчевського духовного училища протоієрей Олександр Устименко.

Особливу увагу духовенства й гостей зборів привернув звіт протоієрея Ігоря Лапіна - ректора першої в Україні Луганської православної класичної гімназії в ім'я мучениці Тетяни: «У нинішньому навчальному році гімназія відзначає п'ятирічний ювілей. Створена на базі гімназії загальноосвітня школа у 2006 році була перевірена Регіональною експертною радою та одержала державну ліцензію на право ведення державної діяльності. Проект гімназії передбачає: 1-3 ступені освіти, підготовче й дошкільне відділення, центр позашкільної роботи з підлітками (майстерні, спортивні секції), науково-методичний центр православної педагогіки, паломницьку діяльність, літній оздоровчий табір, повний пансіон для дітей-сиріт і іногородніх дітей з багатодітних родин».

Про будівництво храмів розповів протоієрей Володимир Конончук: «Лише в обласному центрі відкрито й створено більше 12 нових храмів. Особливої уваги заслуговує будівництво Свято-Володимирського кафедрального собору, архітектурне оформлення якого віддзеркалює кращі національні традиції вітчизняної християнської архітектури». Протоієрей Володимир Конончук коротко охарактеризував ситуацію з будівництва інших храмів єпархії.

Про тісну взаємодію Луганської єпархії зі Збройними силами, правоохоронними органами, Департаментом виконання покарань, навчальними закладами міста й області інформував духовенство протоієрей Володимир Чесноков: «Разом з обласним УМВС проведені лекції для працівників правопорядку, священнослужителі проводять бесіди з малолітніми правопорушниками в дитячому обласному спеціальному розподільнику, налагоджене тісне співробітництво з Луганським університетом внутрішніх справ, департаментом виконання покарань і Збройних сил». Отець Володимир звернув увагу духовенства на роль ЗМІ в православному вихованні народу: «Відродження Церкви може бути болючим, але проблеми необхідно не замовчувати, а обговорювати в прямій відкритій розмові».

Соціальна спрямованість у діяльності Церкви - тема виступу протоієрея Олександра Пономарьова: «Священики єпархії відвідують інтернати й дитячі будинки, допомагають вихованцям і співробітникам Лутугинського інтернату, обласного дитячого будинку №1 і обласного будинку дитини №2».

На завершення засідання митрополит Луганський і Старобільський Іоанникій подякував духовенство за труди й повідомив, що відтепер єпархіальні збори проводитимуться

систематично.

Тамара Рябкова, Луганськ