УКР РУС  


 Главная > Новости > Социальное служение  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 81 посетителей

Теги
секти українська християнська культура конфлікти розкол в Україні Церква і влада церква та політика комуністи та Церква краєзнавство забобони вибори Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко Церква і медицина Церква і політика молодь Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія Вселенський Патріархат Доброчинність постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква педагогіка Предстоятелі Помісних Церков Голодомор милосердя монастирі та храми України церква і суспільство УПЦ КП Археологія та реставрація УГКЦ Священний Синод УПЦ шляхи єднання діаспора Мазепа церковна журналістика Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


ОДЕССА. Студенты семинарии прослушали курс лекций по проблеме реабилитации ВИЧ-инфицированныхУ рамках програми «Церква проти СНІДу» у четвер, 16 березня, в Одеській духовній семінарії відбулися лекції на тему «Підготовка священнослужителів до роботи з ВІЛ- інфікованими та хворими на СНІД».

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира представники Відділу благодійності й соціального служіння при Священному Синоді УПЦ підготували й провели лекції в усіх навчальних закладах Української Православної Церкви. Вихованці семінарії з інтересом заслухали лекторів: Кучеренко Оксану, Клименко Анну й Гончаренко Юлію.

Лектори особливо акцентували на тому, що хворих на цей страшний недуг не слід відлучати від участі в Таїнствах Церкви. Пастирі повинні інформувати парафіян, що з медичної точки зору (якщо у хворого відсутні відкриті кровоточиві рани) немає жодних перешкод для їхньої участі в церковних Таїнствах. Однією з форм духовної допомоги членам парафії, які живуть із ВІЛ/СНІДом, можуть бути особливі молебні за їхнє здоров'я, а також включення особливих прохань за них у сугубу єктенію. У проповіді священик зобов'язаний звертатися до причини поширення ВІЛ/СНІДу, вказуючи на те, що саме гріх є справжньою причиною поширення епідемії. Священик має знати про особливості перебігу хвороби, специфіку лікування і його доступність, про методи подолання труднощів, пов'язаних із соціальною адаптацією.

За словами реабілітологів, важливий перший період, коли хворий тільки-но довідався про хворобу. Тут необхідна реальна підтримка й розрада, адже людина відчуває сильне психологічне навантаження, що посилюється відкиданням з боку суспільства, втратою сенсу життя й відчуттям страху. Пастир має бути максимальну уважним, допомогти подолати розпач і дати можливість зрозуміти справжній сенс життя з Христом. Священик повинен навчити хворого відповідально ставитися до самого себе, вести здоровий спосіб життя, а стосовно ближнього - робити все можливе, аби запобігти їхньому зараженню. Хворий може бути корисним суспільству, допомагаючи таким самим ВІЛ-інфікованим. У цій ситуації священикам знадобиться досвід пастирського опікування помираючими, а також досвід роботи з людьми, які страждають наркотичною залежністю.

Особливу увагу лектори приділили питанню сімейної етики. Виявлення ВІЛ-інфекції в одного або обох членів родини, як правило, виявляється серйозним випробуванням для сім'ї. Такі ситуації вимагають особливого такту й пастирської уваги. Бувають випадки звершення Таїнства шлюбу, коли один із членів майбутньої родини інфікований, а інший про це проінформований. Обоє бажаючих одружитися мають чітко усвідомлювати, що існує ризик зараження одного з членів майбутньої родини та дітей. Пастиреві в цій ситуації варто зробити все можливе, щоб таке рішення не було результатом тимчасової емоційної реакції. Сучасні профілактичні й терапевтичні методи знижують ризик передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, що відкриває можливість народження здорових дітей у сім'ях, де один або обоє батьків інфіковані. У таких ситуаціях пастир повинен рекомендувати майбутнім матерям обов'язковий нагляд у лікаря.

Вихованці семінарії з інтересом заслухали лекції, підготовлені Відділом благодійності й соціального служіння при Священному Синоді УПЦ. Потім кожному студенту консультанти подарували брошуру «Концепція участі Української Православної Церкви в боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІДу та роботі з людьми, які живуть з цією хворобою».

Прес-служба ОДС