УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 219 посетителей

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну конфлікти Доброчинність Священний Синод УПЦ Мазепа Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков шляхи єднання постать у Церкві забобони Президент Віктор Ющенко церковна журналістика розкол в Україні молодь Ющенко УПЦ КП Вселенський Патріархат секти Церква і політика іконопис діаспора Католицька Церква Патріарх Алексій II милосердя краєзнавство УГКЦ Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України Церква і влада вибори Голодомор Церква і медицина українська християнська культура педагогіка церква і суспільство церква та політика автокефалія комуністи та Церква


Рейтинг@Mail.ru


ОДЕССА. Руководство епархии выразило свою позицию по отношению к проблемам, которые будут обсуждаться на предстоящем Всезарубежном СобореУ понеділок, 1 травня, ректор Одеської духовної семінарії архімандрит Євлогій став учасником прямого ефіру радіостанції «Голос Америки», присвяченого майбутньому Всезакордонному й Архієрейському Соборам Руської Православної Церкви Закордоном, які обговорять можливість і вирішать майбутнє об'єднання двох частин РПЦ.

Виникнення Руської Православної Церкви Закордоном припадає на 20-ті роки XX століття. 1920 року в Константинополь разом з військовим і цивільним населенням були евакуйовані архієреї з Росії, в якій відбувався процес становлення радянської влади. Вони, з благословення Константинопольського Патріарха, скликали Закордонний Собор руських єпископів й утворили Вище церковне управління закордоном. До них незабаром приєдналися правлячі архієреї поза Росією: у Фінляндії, Латвії, Манчжурії, Китаї, Японії та Північній Америці (34 єпископи).

1921 року центр переїхав у Югославію й того ж року скликав 1-й Всезакордонний Руський Церковний Собор єпископів, кліриків і мирян. Діяльність Руської Православної Церкви Закордоном заважала радянському уряду, й під його натиском Патріарх Московський і всієї Русі Тихін змушений був видати розпорядження про закриття Вищого церковного управління закордоном.

У серпні 1922 року в Югославії відбувся собор архієреїв РПЦЗ, який ухвалив виконати указ Патріарха й скасувати Вище церковне управління. Згодом на основі розпорядження Патріарха Тихона за №362 через відсутність зв'язку з Москвою було ухвалено організувати тимчасовий Архієрейський Синод РПЦЗ.

Отець Євлогій у прямому ефірі «Голосу Америки» озвучив позитивну позицію Одеської митрополії щодо об'єднання Церкви. Він також повідомив про те, що в Одеській духовній семінарії навчаються два клірики РПЦЗ і клірик Руської Православної Старообрядницької Церкви, що ще раз підкреслює позитивне ставлення Одеської єпархії до об'єднавчого процесу. На його думку, православ'я у світі має бути єдиним, щоб разом було легше боротися з зовнішніми проблемами, пов'язаними з діяльністю ворогів ортодоксального християнства.

Прес-служба ОДС