УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 260 посетителей

Теги
Доброчинність забобони УГКЦ секти вибори краєзнавство Археологія та реставрація церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі комуністи та Церква педагогіка Церква і медицина іконопис церковна журналістика розкол в Україні Церква і політика українська християнська культура Голодомор постать у Церкві милосердя Ющенко Католицька Церква монастирі та храми України Мазепа Патріарх Алексій II Церква і влада молодь Києво-Печерська Лавра Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія УПЦ КП конфлікти церква і суспільство діаспора Священний Синод УПЦ шляхи єднання Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


ОДЕССА. Завершено разбирательство по поводу возвращения Православной Церкви здания бывшего храмаЯк не раз повідомляли ЗМІ, православні віруючі Одеси були змушені зайняти будівлю бібліотеки Сільськогосподарського університету, в якій до 1923 року знаходився храм святого Андрія Первозваного. Голова Союзу православних громадян України Валерій Кауров повідомляв, що православним вдалося виграти всі суди з приводу повернення будівлі, позитивну ухвалу виніс і Вищий господарський суд у Києві. Таким чином, Одеська єпархія одержала документ, згідно з яким православні є законними власниками будівлі, відібраної в них у радянський період. В.Кауров також сказав, що не дивлячись на це керівництво університету відмовлялося звільняти приміщення, а судові виконавці сиділи, склавши руки. Тому було ухвалено рішення відновити право власності силами православних активістів.

У середу, 9 серпня, близько 60 православних віруючих спробували увійти до будівлі бібліотеки й оголосити про те, що старим господарям час виїздити. Кільком активістам вдалося безперешкодно пройти в приміщення, частину зупинила охорона університету. Тоді на місце прибули співробітники міліції, які й почали розгляд суті конфлікту.

У понеділок, 14 серпня, після зустрічі губернатора Одеської області Івана Плачкова з представниками конфліктуючих сторін - православними віруючими та адміністрацією вузу, було ухвалене рішення, що будівля колишнього храму святого апостола Андрія Первозваного буде передана Одеській єпархії Української Православної Церкви

«Домовленість про передачу будівлі була досягнута після того, як губернатор пообіцяв допомогти університету вирішити питання з приміщенням для розміщення бібліотеки», - зазначила представник прес-служби одеської громадської організації «Єдина Вітчизна» Ольга Кравець.

Тепер міська адміністрація зобов'язана надати для бібліотеки нову будівлю, а агроуніверситет - до 1 грудня подати проектно-розрахункову документацію щодо її будівництва.

У протоколі, який підписали представники університету і міської влади, зазначено, що перенесення бібліотеки здійснюватиметься в два етапи. До 25 вересня Одеська обласна адміністрація має намір виділити університету кошти для того, щоб вже до 1 листопада розмістити бібліотечні фонди на другому поверсі будівлі храму, де незабаром почнеться ремонт.

Поки що віруючі зможуть раз на тиждень проводити там богослужіння за умови, що на службі будуть присутні не більше 20 чоловік. А з 1 листопада доступ у храм буде відкритий для всіх бажаючих. Проте до моменту відкриття храму святого Андрія Первозваного Одеська єпархія і ректорат вузу повинні підготувати угоду про розділення обов'язків щодо оплати комунальних послуг та організації охорони правопорядку.

Інтерфакс-релігія