УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Одесская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 115 посетителей

Теги
секти церква і суспільство УГКЦ Доброчинність краєзнавство Києво-Печерська Лавра конфлікти вибори Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України Вселенський Патріархат молодь Археологія та реставрація педагогіка Ющенко Католицька Церква Голодомор постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі милосердя комуністи та Церква розкол в Україні українська християнська культура іконопис Мазепа шляхи єднання УПЦ КП церква та політика церковна журналістика Священний Синод УПЦ забобони Президент Віктор Ющенко автокефалія Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Церква і медицина Церква і влада діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


ОДЕСА. До дня пам’яті братів-подвижників Кирила і Мефодія організовано книжкову виставку «На початку було Слово ...»

  01 июня 2009У бібліотеці Одеського державного економічного університету відкрилася книжкова виставка «На початку було Слово ...», присвячена Дню слов'янської писемності та культури, який відзначається щорічно на Україні і у всіх слов'янських країнах 24 травня.

«Аз, буки, веди ...» - протягом століть з цих букв починалося перше знайомство людини з книгою. Цього дня православна церква вшановує пам'ять братів-подвижників Кирила і Мефодія, що дали слов'янському світу алфавіт - кирилицю і глаголицю, заклавши тим самим основи церковно-слов'янської писемності, фундамент всіх слов'янських літератур.

Перший розділ виставки присвячений життю і діяльності великих слов'янських просвітителів, святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. У книгах першого розділу виставки на основі літописних і документальних джерел яскраво і детально викладається історія життя і місіонерського подвигу Костянтина-Філософа (в чернецтві Кирила) та його брата Мефодія, розповідається про учнів та послідовників слов'янських первоучителів.

Разом з писемністю на Русь прийшла унікальна духовна спадщина християнської Візантії, що зробила значний вплив і багато в чому визначила національну своєрідність літератури. Прийняття християнства стало тим історичним моментом, з якого почала поширюватися писемність в Давній Русі. Тому у другому розділі виставки увазі читачів представлена християнська книжкова культура Давньої Русі.

Завершує виставку розділ, в якому представлено підручники для тих, хто вивчає сучасну українську мову, а також підручники для тих, хто вивчає російську і українську мови як іноземні. За словами завідуючої відділом обслуговування бібліотеки Катерини Столярової, значення письма в історії цивілізації важко переоцінити.

Мова служить єдиним засобом вираження думок і почуттів, засобом спілкування між людьми, це вона поєднує спільноту людей в націю і сприяє єдності її культури, звичаїв і моралі..

 

 

Погляд з Одеси