УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Полтавская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 276 посетителей

Теги
молодь діаспора Патріарх Алексій II краєзнавство УПЦ КП Церква і політика постать у Церкві Мазепа Предстоятелі Помісних Церков автокефалія українська християнська культура конфлікти УГКЦ педагогіка секти церковна журналістика Вселенський Патріархат вибори церква та політика Церква і влада Церква і медицина забобони розкол в Україні Доброчинність Священний Синод УПЦ Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра милосердя шляхи єднання монастирі та храми України Приїзд Патріарха Кирила в Україну Ющенко церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор іконопис комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко Католицька Церква


Рейтинг@Mail.ru


ПОЛТАВА. В музеї «Поле Полтавської битви» презентовано залу «Козацька держава»

  11 июня 20099 червня в Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» відбулась презентація нової експозиції зали «Козацька держава до подій Великої Північної війни (1648-1700 рр.)».

Перед входом до музею гостей зустрічали козацькими піснями у супроводі кобз та литавр. Відкрили презентацію також козаки, які виконали для присутніх гопак.

На відкритті нової експозиції були присутні міський голова Андрій Матковський, секретар міської ради Олександр Козуб, заступник міського голови Лариса Семеняга, працівники музеїв, художники, митці, представники засобів масової інформації та громадськості.

На запрошення директора музею «Поле Полтавської битви» Наталії Білан та з благословення архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа, участь у відкритті експозиції взяв настоятель Свято-Самсонівського храму Полтави протоієрей Костянтин Оніпко.

Відкрив офіційну частину заходу міський голова Андрій Матковський. Після привітальних слів міський голова вручив грамоти і подяки усім хто приклав зусиль до створення цієї експозиції.

Після виступів високі гості оглянули представлену експозицію.
У 1994 році в музеї було відкрито залу «Козацька держава», одну з найперших в Україні експозицій з цієї теми. Під час проведення капітального ремонту будівлі музею експозиція зали була демонтована і не відновлювалась через брак коштів. Відновлення зали стало можливим завдяки підтримці міської влади. Експозицію створили художники батько та син - Ігор та Олександр Гречановські. Головним консультантом виступив народний художник України Анатолій Чорнощоков.Нова експозиція складається з таких розділів :
1. Становлення козацької держави за гетьмана Богдана Хмельницького.
2. Україна за доби Руїни.
3. Полтавщина у складі Гетьманщини.
4. Початок гетьманування Івана Мазепи.
5. Запорізька Січ як козацька демократична республіка. Іван Сірко.
6. Культура і побут полтавського козацтва.

Особливі акценти в експозиції зали зроблені на 3 розділі «Полтавщина у складі Гетьманщини», де представлено краєзнавчий матеріал, відомості про Полтаву і полтавців другої половини XVII - початку XVIII століть.

Прес-служба Полтавської єпархії