УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Винницкая  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 123 посетителей

Теги
Церква і влада вибори милосердя церква та політика Священний Синод УПЦ автокефалія педагогіка іконопис Президент Віктор Ющенко Мазепа постать у Церкві Археологія та реставрація молодь краєзнавство забобони УГКЦ Києво-Печерська Лавра церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко Предстоятелі Помісних Церков конфлікти УПЦ КП українська християнська культура монастирі та храми України Голодомор шляхи єднання Вселенський Патріархат комуністи та Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну Католицька Церква діаспора Церква і політика Доброчинність Патріарх Алексій II секти розкол в Україні Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


ВІННИЦЯ. Священнослужителі й науковці закликають українське суспільство повернутися до традиційних для слов’янських народів основ моралі

  07 ноября 2008У середу, 5 листопада, на базі Вінницького соціально-економічного інституту університету «Україна» відбулась V Міжнародна конференція «Розвиток духовності та професіоналізму в умовах глобалізації». В роботі наукового форуму взяла участь велика кількість професорів та викладачів вузів з України та Росії, зокрема з Києва, Москви, Львова, Новосибірська, Хмельницького, Чити та ін.

Українську Православну Церкву представляв митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, який запропонував розпочати роботу конференції з молитви, а потім виступив з вітальним словом та доповіддю. Як і інші учасники, владика Антоній відзначив велику роль духовності у вихованні сьогоднішнього молодого покоління, яке живе в умовах тотального наступу глобалізації та нівелювання національних традицій та людської особистості зокрема. З владикою погоджувалися й інші доповідачі, закликаючи повертатися до традиційних для слов'янських народів основ моралі, духовності і культури.

Наголошуючи на необхідності сьогодні піднімати і обговорювати подібну тематику, ректор інституту І.С. Гамрецький зауважив, що духовність завжди була основою всього, в тому числі й економіки, хоча в попередні періоди історії ставили все з ніг на голову, стверджуючи, що первинною основою є матеріальна, мовляв, яка економіка, така й духовність. На думку Івана Степановича, духовність має закладатися з раннього дитинства і формуватися в шкільні, а особливо у студентські роки, коли можна ще так чи інакше впливати на свідомість і на світогляд молодих людей. В процесі навчання і виховання важливо думати, перш за все, ким стане ця людина не за професією, а якою вона стане і сформується як особистість, наскільки вона буде ставити пріоритети і загальнолюдські цінності вище за власні.

«Якщо ми так налаштуємо своїх студентів, котрі стануть фахівцями з економіки, екології, психології, соціальної роботи, це буде дуже важливим у їхньому подальшому житті. І, виходячи з цих позицій, я вважаю, що більш актуальної теми на сьогоднішній день немає», - зауважив ректор.

Учасники конференції, обговорюючи різні питання освіти, культури і виховання так чи інакше підтверджували той тезис, який цього року був визначений девізом конференції: «Самоідентифікація нації ґрунтується на духовному відродженні шляхом синтезу науки, освіти, релігії, культури». Автором  тезису є постійний голова оргкомітету наукового заходу, професор Д.В. Чернілевський, який не лише є чудовим організатором, а, насамперед, талановитим педагогом, який постійно працює над духовним вихованням своїх студентів, залучаючи їх до вивчення основ культури і духовності свого народу, які ґрунтуються на православній вірі наших дідів і прадідів.

За заслуги перед Українською Православною Церквою, виконуючи благословення Її Предстоятеля, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, митрополит Антоній під час урочистого відкриття конференції вручив професору Чернілевському ювілейний орден на честь 1020-ліття Хрещення Русі.

Протодиякон Владислав Демченко