УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Винницкая  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 171 посетителей

Теги
автокефалія конфлікти монастирі та храми України Вселенський Патріархат милосердя забобони Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві Католицька Церква УПЦ КП Голодомор Священний Синод УПЦ УГКЦ шляхи єднання церковна журналістика іконопис Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа Церква і політика церква і суспільство комуністи та Церква розкол в Україні Президент Віктор Ющенко молодь Патріарх Алексій II вибори церква та політика Києво-Печерська Лавра Ющенко Церква і медицина діаспора секти Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада Археологія та реставрація українська християнська культура краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


ВІННИЦЯ. Відбулася VII Всеукраїнська науково-практична педагогічна конференція «Теоретичні та практичні засади викладання основ православної культури та етики в умовах сучасної освіти»

  25 мая 2009В суботу 23 травня на базі Вінницького обласного Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулася VII Всеукраїнська науково-практична педагогічна конференція «Теоретичні та практичні засади викладання основ православної культури та етики в умовах сучасної освіти», організована Вінницькою єпархією УПЦ та обласною асоціацією православних педагогів.

В роботі форуму взяли участь 205 делегатів, серед яких 125 вчителів, 12 працівників відділів освіти, директорів та заступників директорів шкіл, 20 викладачів ВУЗів, 15 вчителів недільних шкіл та 25 священнослужителів. Серед гостей конференції були делегації з Москви на чолі з деканом педагогічного факультету Свято-Тихонівського Гуманітарного університету ігуменом Кіпріаном (Ященко), з Хмельницького на чолі з протоієреєм Олександром Дацюком та з Білої Церкви на чолі з протоієреєм Ігорем Ковровським;

З вітальним словом до учасників конференції звернувся архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон. Владика закликав педагогів до активної виховної діяльності на засадах християнської віри і моралі та звернув увагу на неможливість повноцінної і якісної роботи в цьому напрямку без особистого воцерковлення вчителя та його тісної співпраці з духовенством і Церквою в цілому.

Духівник Асоціації православних педагогів протоієрей Миколай Давидовський у своїй доповіді звернув увагу на організаційні аспекти введення курсу основ християнської етики та поділився досвідом роботи дитячого садочку, що діє при вінницькому Хресто-Воздвиженському храмі.

Значного інтересу педагогів викликала доповідь завідуючої кабінетом суспільно-гуманітарних наук Вінницького обласного Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Ірини Миколаївни Мацієнко, яка розповіла про плани інституту вже восени провести курси для викладачів християнської етики. Доповідач також закликала педагогів організовувати методичні об'єднання у районах та поширювати досвід проведення практичних семінарів, перший з яких відбувся нещодавно у Шаргородському районі за участю усіх викладачів християнської етики району, керівництва районної освіти та духовенства.

-                     В рамках роботи конференції відбулися декілька презентацій. Зокрема представник Білоцерківської єпархії протоієрей Ігор Ковровський презентував методичні рекомендації до занять у 1 класі «Біблійна історія та християнська етика». Старший викладач кафедри культури, мистецтва та дизайну Вінницького національного технічного університету Грозна Н.З. виступила з презентацією авторського проекту роботи з молоддю: «Обери життя» та електронного посібника до курсу «Християнська культура» під назвою «Іконостас». Вчитель  Наталія Корнівська презентувала посібник для вчителя з виховної роботи;

Для учасників конференції були підготовлені комплекти відеофільмів та методичних матеріалів з християнської культури, серед яких 100 примірників підручника з основ православної культури Б. Кузика та Л. Литвин «Джерело вічності».

Наприкінці роботи конференції її організатори та учасники висловили подяку ректору Вінницькому обласного Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників д.п.н. Дровозюку Степану Івановичу за створення належних умов для проведення педагогічного форуму. За результатами роботи конференції було прийнято резолюцію.

Ввечері того ж дня відбулася зустріч архієпископа Симеона та ігумена Кіпріана (Ященко), на якій було обговорено результати роботи педагогічної конференції та форми подальшої співпраці українських та російських православних освітян.

Протодиякон Владислав Демченко