УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Винницкая  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 286 посетителей

Теги
діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра шляхи єднання Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат церква та політика монастирі та храми України милосердя Католицька Церква конфлікти постать у Церкві Президент Віктор Ющенко молодь розкол в Україні забобони церковна журналістика Мазепа Священний Синод УПЦ автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ краєзнавство Археологія та реставрація Ющенко комуністи та Церква Церква і медицина українська християнська культура Голодомор іконопис церква і суспільство Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП педагогіка вибори Церква і політика секти


Рейтинг@Mail.ru


ВІННИЦЯ. Відбулася VII Всеукраїнська науково-практична педагогічна конференція «Теоретичні та практичні засади викладання основ православної культури та етики в умовах сучасної освіти»

  25 мая 2009В суботу 23 травня на базі Вінницького обласного Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулася VII Всеукраїнська науково-практична педагогічна конференція «Теоретичні та практичні засади викладання основ православної культури та етики в умовах сучасної освіти», організована Вінницькою єпархією УПЦ та обласною асоціацією православних педагогів.

В роботі форуму взяли участь 205 делегатів, серед яких 125 вчителів, 12 працівників відділів освіти, директорів та заступників директорів шкіл, 20 викладачів ВУЗів, 15 вчителів недільних шкіл та 25 священнослужителів. Серед гостей конференції були делегації з Москви на чолі з деканом педагогічного факультету Свято-Тихонівського Гуманітарного університету ігуменом Кіпріаном (Ященко), з Хмельницького на чолі з протоієреєм Олександром Дацюком та з Білої Церкви на чолі з протоієреєм Ігорем Ковровським;

З вітальним словом до учасників конференції звернувся архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон. Владика закликав педагогів до активної виховної діяльності на засадах християнської віри і моралі та звернув увагу на неможливість повноцінної і якісної роботи в цьому напрямку без особистого воцерковлення вчителя та його тісної співпраці з духовенством і Церквою в цілому.

Духівник Асоціації православних педагогів протоієрей Миколай Давидовський у своїй доповіді звернув увагу на організаційні аспекти введення курсу основ християнської етики та поділився досвідом роботи дитячого садочку, що діє при вінницькому Хресто-Воздвиженському храмі.

Значного інтересу педагогів викликала доповідь завідуючої кабінетом суспільно-гуманітарних наук Вінницького обласного Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Ірини Миколаївни Мацієнко, яка розповіла про плани інституту вже восени провести курси для викладачів християнської етики. Доповідач також закликала педагогів організовувати методичні об'єднання у районах та поширювати досвід проведення практичних семінарів, перший з яких відбувся нещодавно у Шаргородському районі за участю усіх викладачів християнської етики району, керівництва районної освіти та духовенства.

-                     В рамках роботи конференції відбулися декілька презентацій. Зокрема представник Білоцерківської єпархії протоієрей Ігор Ковровський презентував методичні рекомендації до занять у 1 класі «Біблійна історія та християнська етика». Старший викладач кафедри культури, мистецтва та дизайну Вінницького національного технічного університету Грозна Н.З. виступила з презентацією авторського проекту роботи з молоддю: «Обери життя» та електронного посібника до курсу «Християнська культура» під назвою «Іконостас». Вчитель  Наталія Корнівська презентувала посібник для вчителя з виховної роботи;

Для учасників конференції були підготовлені комплекти відеофільмів та методичних матеріалів з християнської культури, серед яких 100 примірників підручника з основ православної культури Б. Кузика та Л. Литвин «Джерело вічності».

Наприкінці роботи конференції її організатори та учасники висловили подяку ректору Вінницькому обласного Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників д.п.н. Дровозюку Степану Івановичу за створення належних умов для проведення педагогічного форуму. За результатами роботи конференції було прийнято резолюцію.

Ввечері того ж дня відбулася зустріч архієпископа Симеона та ігумена Кіпріана (Ященко), на якій було обговорено результати роботи педагогічної конференції та форми подальшої співпраці українських та російських православних освітян.

Протодиякон Владислав Демченко