УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 429 посетителей

Теги
конфлікти монастирі та храми України милосердя церква і суспільство постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання автокефалія краєзнавство Священний Синод УПЦ Католицька Церква Церква і політика українська християнська культура церква та політика Мазепа Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і влада Голодомор вибори Президент Віктор Ющенко Патріарх Алексій II УПЦ КП комуністи та Церква УГКЦ іконопис секти Предстоятелі Помісних Церков молодь Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність Церква і медицина забобони Києво-Печерська Лавра Вселенський Патріархат педагогіка розкол в Україні церковна журналістика діаспора


Рейтинг@Mail.ru


ЛУЦК. На Волыни отстутствуют факты участия религиозных конфессий в предвыборной агитацииУ четвер, 16 березня, митрополит Луцький і Волинський Нифонт взяв участь у засіданні Волинської ради Церков, яке очолив голова Волинської обласної державної адміністрації В.Н. Бондар. На початку губернатор вручив подячні грамоти головам усіх релігійних конфесій, які 17 січня взяли участь у телерадіомарафоні «Бог багатий милосердям». Нагадаємо, що під час акції було зібрано 76 тисяч гривень на потреби сиротинців Волині.

В. Бондар також висловив задоволення з приводу відсутності фактів участі релігійних конфесій Волині у передвиборчій агітації та зазначив, що здатність голів конфесій Волині «акцентувати  увагу на важливих проблемах сьогодення є запорукою релігійного миру в області».

Наприкінці засідання голови усіх релігійних конфесій, які були присутні на засіданні Волинської ради церков, підписали декларацію про невтручання церков Волині у передвиборчу агітацію.

Прес-служба Волинської єпархії 

 

Декларація Волинської Ради Церков

Прагнучи досягти в нашій державі міжконфесійного миру і злагоди, єдності українського суспільства, зміцнення державності й суверенітету України; бажаючи забезпечити виконання Конституції та законів України, у тому числі щодо заборони використання в політичній агітації авторитету Церков і релігійних організацій, їхніх організаційних структур, приміщень, релігійної символіки; усвідомлюючи необхідність захистити високий суспільний авторитет релігії від намірів використовувати його у передвиборчій агітації, у присутності голови обласної державної адміністрації Володимира Нальковича Бондара ми, керівники Церков Волинської області, декларуємо таке:

1. У зв'язку з проведенням у нашій державі виборчої кампанії, Церкви й релігійні організації робитимуть усе необхідне для того, щоб не допускати використання в політичній агітації їхнього авторитету, організаційних структур, приміщень, релігійної символіки, оскільки такі дії не лише заборонені законодавством України, але й суперечать духовній природі Церков і релігійних організацій та шкодять виконанню ними своїх релігійних обов'язків.

2. Церкви і релігійні організації звертаються з вимогою до партій не втягувати їх у політичну агітацію, а до відповідних державних органів - належно та оперативно реагувати на порушення законодавчих норм, які забороняють використання авторитету Церков і релігійних організацій, їхніх організаційних структур, приміщень, релігійної символіки у політичній агітації.

3. Віруючі волиняни - члени Церков і релігійних організацій - мають рівні з усіма іншими

громадянами права на участь у політичному житті держави, в тому числі обирати й бути обраними до представницьких органів влади. Разом із тим їхня участь у виборчому процесі не може відбуватися від імені Церков і релігійних організацій.

4. Відповідно до своїх внутрішніх настанов Церкви й релігійні організації не надають особливого благословення або інших явних ознак підтримки окремим кандидатам чи політичним силам, тому що такі дії можуть бути використані з агітаційною метою. Разом з тим Церкви і релігійні організації мають право виступати з публічними заявами і зверненнями, в яких відображається їхня духовна і моральна оцінка суспільних явищ, даються загальні критерії для здійснення віруючими права вибору.

5. Особи, в тому числі й священнослужителі та проповідники, які з метою політичної агітації використовуватимуть авторитет Церков і релігійних організацій, їхні організаційні структури, приміщення, релігійну символіку, є порушниками як чинного законодавства, так і внутрішніх настанов Церков і релігійних організацій. Агітаційні виступи таких осіб у жодному разі не відображають позиції Церкви чи релігійної організації, від імені якої вони діють або до якої належать. Такі особи мають нести відповідальність як згідно з чинним законодавством, так і у відповідності з внутрішніми настановами Церкви чи релігійної організації, до якої вони належать.

Ми звертаємося до всіх політичних сил і наших співгромадян з проханням взяти до уваги викладені в цій Декларації положення. Ми просимо віруючих молитися Богові про мир і благополуччя нашої держави, єдність і злагоду українського народу.

Закликаємо на всіх Боже благословення.