УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 277 посетителей

Теги
монастирі та храми України Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація вибори молодь розкол в Україні краєзнавство церковна журналістика українська християнська культура Церква і медицина Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі іконопис Президент Віктор Ющенко Мазепа УГКЦ діаспора автокефалія шляхи єднання Священний Синод УПЦ забобони Церква і політика конфлікти церква і суспільство постать у Церкві Ющенко комуністи та Церква церква та політика милосердя Вселенський Патріархат Католицька Церква Доброчинність Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II секти педагогіка УПЦ КП


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. Фрескам ХІV века подарили вторую жизньУ Росії, у Великому Новгороді реставратори відновили унікальні фрески XIV ст.

Співробітники науково-реставраційної майстерні «Фреска» під керівництвом заслуженого працівника культури Росії, реставратора першої категорії Тамари Анісімової частково відновили понад 80 з приблизно 120 унікальних фрескових композицій з церкви Успіння Божої Матері на Волотовому полі. Площа окремих відроджених композицій, що належать, на думку вчених, руці невідомого учня Феофана Грека, сягає декількох квадратних метрів.

При відновленні монументального живопису церкви Успіння Богоматері фахівці використовували найсучасніші комп'ютерні технології.

Передбачається, що робота з реставрації давньоруських фресок триватиме до 2010 року. Після цього церква Успіння Богоматері на Волотовому полі стане історико-архітектурним музеєм, а на базі майстерні «Фреска» у Великому Новгороді планується створити перший в країні Науковий центр з вивчення фрески.

Церква Успіння Богоматері на Волотовому полі була зведена у 1352 р. Під час Другої Світової війни унікальний православний храм в околицях Великого Новгорода виявився на лінії оборони радянських військ, будівлю було майже повністю знищено. Протягом повоєнних років середньовічний живопис, площа якого становила близько 350 квадратних метрів, був законсервований на руїнах церкви, однак, незважаючи на консервацію, він вважався майже повністю втраченим.

Реставрація зруйнованого давньоруського храму і його фресок розпочалася завдяки спільному російсько-німецькому проекту, що 5 червня 2001 року був схвалений Міністром культури РФ Михайлом Швидким та Міністром у справах культури й засобів масової інформації Німеччини Юліаном Ніда-Рюмеліном.

У рамках підписаної міністрами у Великому Новгороді міжурядової угоди одна з німецьких фірм протягом п'яти років зобов'язалася перерахувати російським фахівцям суму, еквівалентну 1 520 тисячам рублів. Також роботи з відродження церкви Успіння Богоматері на Волотовому полі та її монументального живопису фінансувалися з федерального бюджету.

РІА «Новини»