УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 99 посетителей

Теги
краєзнавство Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП забобони Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко Церква і влада церква і суспільство Церква і політика розкол в Україні Священний Синод УПЦ Археологія та реставрація милосердя молодь вибори церква та політика Києво-Печерська Лавра Ющенко Голодомор іконопис секти УГКЦ автокефалія церковна журналістика Католицька Церква діаспора Патріарх Алексій II Церква і медицина конфлікти монастирі та храми України Вселенський Патріархат педагогіка українська християнська культура комуністи та Церква постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. Экологический факультет РПУ отмечает 10-летний юбилейЦими днями своє 10-ліття відзначає екологічний факультет Російського православного університету святого Іоанна Богослова, створений 7 лютого 1996 року з благословення Патріарха Московського і всієї Русі Олексія ІІ.

Перша група факультету складалася всього лише з 9 студентів, і до 1999 року навчання проходило в гуманітарному корпусі РПУ на Новослобідській. Пізніше, зі збільшенням кількості студентів, екологічний факультет (так само, як економічний і відділення церковного мистецтва) переїхав в окреме приміщення.

Першим деканом екологічного факультету було призначено Анатолія Михайловича Курносова (доктора технічних наук, професора, дійсного члена Гірничої академії наук).

Спочатку програма факультету відповідала комплексу предметів інженерної екології, але з часом змінилася, і останні шість років навчання ведеться відповідно до стандартів Міністерства освіти «Екологія», збігаючись із програмою навчання за аналогічною спеціальністю в МДУ ім. М.В.Ломоносова. Однак, окрім спеціальних дисциплін, у РПІ студенти одержують освіту також з природничонаукових дисциплін і основ православ'я (апологетика, історія Старого і Нового Завітів, катехізис, літургіка, церковно-слов'янська мова, історія Руської Православної Церкви). За п'ять років навчання студентам викладається понад 50 різноманітних дисциплін.

На сьогодні на факультеті працюють 23 викладачі, серед них 2 дійсних члени РАЕН, 3 дійсних члени інших вітчизняних і закордонних академій, 7 професорів, 7 доцентів, 4 доктори наук, 10 кандидатів наук. Більшість викладачів мають багаторічний досвід викладання у провідних вузах країни - Московському державному університеті ім. М.В. Ломоносова, Московському інституті шляхів сполучення, Тимірязівській сільськогосподарчій академії, деякі з них працюють в інститутах РАН. Викладачами екологічного факультету видано близько 30 навчальних посібників.

На факультеті організовано дві кафедри - загальної екології та екологічного моніторингу, на базі яких відкрито дві однойменні спеціалізації. Також на факультеті розпочала роботу навчальна і науково-дослідна лабораторія екологічного моніторингу.

Випускники факультету одержують диплом про вищу освіту державного зразка. 2001 року факультет підготував і випустив перших фахівців. Зараз на факультеті навчаються 48 студентів. 11 із них готують дипломні роботи з актуальних проблем екології й охорони довкілля. Деякі з випускників уже мають ступінь кандидатів наук, працюють у сфері екології, журналістики, у промислових та інформаційних установах, трудяться на благо Руської Православної Церкви.

Факультет успішно розвивається та істотно розширює сферу своєї діяльності в галузі охорони навколишнього середовища і здоров'я людини, розпочинає підготовку до екологічної паспортизації територій монастирів РПЦ, готує програми і проекти необхідних нормативних документів. Своєю задачею він ставить підготовку не лише висококваліфікованих фахівців, але й високоморальних громадян, готових своїми знаннями служити Батьківщині.

Патріархія.ru