УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 68 посетителей

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі Церква і влада УГКЦ розкол в Україні конфлікти педагогіка молодь Ющенко Києво-Печерська Лавра Католицька Церква Мазепа шляхи єднання церковна журналістика Голодомор діаспора монастирі та храми України Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат Археологія та реставрація іконопис комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) вибори милосердя УПЦ КП секти постать у Церкві забобони українська християнська культура Церква і політика автокефалія церква і суспільство Церква і медицина Патріарх Алексій II краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. В Санкт-Петербурге прошла презентация «Дневников» отца Александра ШмеманаУ конференц-залі головної будівлі Російської Національної бібліотеки (РНБ) відбулася презентація книги православного богослова, проповідника протоієрея Олександра Шмемана «Щоденники. 1973 - 1983 роки».

Учасників і гостей презентації привітали заступник директора РНБ Олександр Букрєєв, голова видавничого відділу Санкт-Петербурзької єпархії протоієрей Олександр Сорокін і голова Свято-Петровського православного братства Володимир Коваль-Зайцев. Виступаючі відзначили актуальність видання «Щоденників» для культурного й церковного життя сучасної Росії.

Було показано документальний фільм про життя й служіння отця Олександра Шмемана, підготовлений Свято-Петровським братством на основі архівних відео-, фото- і аудиоматеріалів.

«Звільняючою книгою» назвав «Щоденники» їхній публікатор, особистий друг отця Олександра професор Микита Струве. У той же час він застеріг слухачів від нетрезвенного ставлення до цієї книги як до чогось безпомилкового. Микита Олексійович порівняв «Щоденники» з музичним добутком, у якому гармонійно сполучаються три теми: природи, культури й Церкви.

Про особисті зустрічі з отцем Олександром і про значення його богословської й церковної діяльності для Православ'я в Європі, зокрема, у Фінляндії, розповів учень протопресвітера, настоятель Хельсинкської парафії Фінської Православної Церкви протоієрей Вейкко Пурмонен.

Микита Струве й отець Вейкко також відповіли на питання про різні сторони життя отця Олександра Шмемана, порушених в «Щоденниках»: про долю Православ'я в Росії й за кордоном, про євхаристичне відродження, про відносини отця Олександра з письменником Олександром Солженіциним, про еміграцію та ін.

Особистими враженнями й міркуваннями поділилися перші читачі «Щоденників», серед яких - відомі протоієреї Георгій Митрофанов і Володимир Федоров, які відзначили, що багатьма священнослужителями Москви й Санкт-Петербурга книга читається з особливим інтересом. На завершення вечора пролунав уривок з аудиозапису однієї з лекцій отця Олександра Шмемана, у якому він запросив своїх слухачів до подальшого розмірковування про долю Росії.

Презентація була підготовлена й проведена Свято-Петровським православним братством і газетою «Кіфа» за підтримки бібліотеки-фонду «Російське Зарубіжжя» і Російської Національної бібліотеки.

Інформаційна служба Свято-Філаретовського інституту