УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Америка  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 198 посетителей

Теги
Католицька Церква Мазепа монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація Голодомор вибори Священний Синод УПЦ забобони краєзнавство УПЦ КП автокефалія конфлікти Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко церква і суспільство діаспора молодь Предстоятелі Помісних Церков Ющенко педагогіка Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква церковна журналістика іконопис церква та політика розкол в Україні секти постать у Церкві УГКЦ Церква і влада шляхи єднання Церква і медицина українська християнська культура милосердя Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра Церква і політика


Рейтинг@Mail.ru


США. В Сан-Франциско открывается IV Всезарубежный Собор Русской Православной Церкви ЗаграницейЗ 6 по 14 травня в Сан-Франциско відбудеться IV Всезакордонний Собор Руської Православної Церкви Закордоном за участю кліру й мирян. Передбачається, що основною темою на порядку денному стане питання про возз'єднання з Московським Патріархатом. Як заявив раніше Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II, «є сили, для яких подібне зближення неприйнятне». При цьому тиск на учасників Собору, за його словами, «йде і від своїх, і від чужих».

«Всі сили зла піднімаються на це... Але ми сподіваємося, що все-таки розсудливість переможе. Немає причин, які б сьогодні розділяли Руську Закордонну Церкву і Московський Патріархат», - підкреслює Патріарх Алексій II. На його думку, нинішній період у відносинах Руської Православної Церкви на Батьківщині й за кордоном є вдалим часом для об'єднання.

2003 року Архієрейський Собор Руської Православної Церкви Закордоном затвердив склад Комісії з питань возз'єднання з Московським Патріархатом. Наприкінці травня 2004 року, коли Москву вперше відвідав Першоієрарх Закордонної Церкви Митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Лавр, було оголошено про відновлення молитовного спілкування Руської Закордонної Церкви з Церквою на Батьківщині. «Молитовне спілкування ми вже відновили, на черзі - відновлення євхаристійного спілкування», - сказав тоді Патріарх Алексій II.

Зі свого боку Митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Лавр у великодньому посланні цього року закликав віруючих молитися за відновлення церковної єдності. Він заявив, що така єдність не може ґрунтуватися на сьогоденних політичних і людських інтересах, вона досягається тільки в Істині Христовій, тому всім потрібно молитовно готуватися до Собору.

У червні 2005 року був опублікований Акт про канонічне спілкування, розроблений членами обох церковних комісій. Відповідно до проекту, РПЦЗ у випадку прийняття його Синодами обох юрисдикцій і Всезакордонним Собором буде самостійна у справах пастирських, просвітніх, адміністративних, господарських, майнових і громадських. Вищу владу в межах Руської Православної Церкви Закордоном буде здійснювати її Архієрейський Собор. При цьому рішення, що виходять за межі компетенції Собору Закордонної Церкви, будуть прийматися за узгодженням з Московським Патріархом і Священним Синодом Руської Православної Церкви. Вищою інстанцією церковної влади будуть Помісний та Архієрейський Собори Московського Патріархату - органи, членами якого стануть архієреї Руської Православної Церкви Закордоном.

Інтерфакс-Релігія