УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Азия и Африка  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 114 посетителей

Теги
українська християнська культура забобони автокефалія Священний Синод УПЦ молодь Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання милосердя Церква і медицина розкол в Україні Вселенський Патріархат УПЦ КП постать у Церкві комуністи та Церква Церква і влада краєзнавство Доброчинність вибори конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра Церква і політика Патріарх Алексій II Голодомор Мазепа педагогіка Президент Віктор Ющенко церква і суспільство монастирі та храми України секти Археологія та реставрація Ющенко УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков церква та політика Католицька Церква діаспора


Рейтинг@Mail.ru


Турецкий ученый выдвинул свою гипотезу о местонахождении Ноева ковчега«Легендарний ковчег, на якому праведний Ной врятував людей і «кожної тварі по парі» від Всесвітнього потопу, слід шукати в провінції Шанлиурфа на південному сході сучасної Туреччини», - вважає місцевий учений Фарук Онджель.

За його твердженням, біблійне судно причалило до одного з гірських хребтів цього району, який з доісторичної епохи відомий як Едеса. «Після Всесвітнього потопу ковчег Ноя причалив до гірського хребта, де знаходяться розвалини стародавнього міста Джуді. Раніше всю цю обширну територію називали Месопотамією», - сказав учений.

«На вершині гори, де сьогодні розташоване село Джуді, на площі 500 квадратних метрів збереглися залишки стародавнього міста. Нині там видно сліди величезного корабля», - продовжує Онджель. За його словами, справжнє місто Джуді знаходиться тут. Саме навколо залишків ковчега з часом розселилися люди. Багато що тут знаходиться в незайманому вигляді, й, на думку ученого, історикам ще потрібно провести в цих краях серйозні дослідження.

Деякі колеги Онджеля, ґрунтуючись на версії Всесвітнього потопу з Корану, наполягають на тому, що ковчег причалив до гори Джуді, розташованої в провінції Ширнак на південному сході сучасної Туреччини. На підтвердження своєї гіпотези вони вказують на те, що назва цієї провінції складається з двох слів «шир», що означає місто, і «нак» - Ной. Онджель наполягає на своєму, відкидаючи інші гіпотези, зокрема традиційну - про знаходження залишків Ноєвого ковчега на горі Великий Арарат. Повною мірою, на його думку, це стосується і вивчення питання про райський сад Едем. Гіпотезу про його знаходження в Шанлиурфе нещодавно висунув німецький журнал Der Spiegel.

Саме в цьому районі сучасної Туреччини, як свідчать перекази, перетнулися шляхи всіх нині існуючих у світі релігій, народився й оженився святий Аврам. З Шанлиурфою пов'язано ще декілька легенд. Одна з них свідчить, що поховальний саван Христа, який також називають Туринською плащаницею, зберігався на території сучасної Туреччини близько семи століть, з них майже 400 років - в Едесі, куди був доставлений одним з послідовників Ісуса.

За іншим переказом, Ісус сам послав своє зображення правителю Едеси, яке зцілило його від прокази. За часів язичницької реакції плащаниця була замурована в башті міста, де знаходилася до 544 року. Коли схованку розкрили, хранителі фортеці були вражені: лампада, що знаходилася поряд з поховальним  саваном, продовжувала горіти, а на стіні з'явився лик Ісуса.

Шанлиурфа займає гідне місце в світовій історії завдяки низці найбільших відкриттів. Саме в долині Харран в цій провінції в другій половині XIX століття були знайдені глиняні таблички, що зберегли один з найдавніших епосів людства - «Оповідь про Гільгамеша». Він першим описав всесвітній потоп, який відповідає оповіді про вселенську катастрофу в Старому Завіті.

Можливо, саме це й надихнуло вченого з Шанлиурфи на висунення нової гіпотези про знаходження Ноєвого ковчега.

Біблійний ковчег шукають давно, але, на жаль, поки що безуспішно.

Один з найвідоміших шукачів ковчегу - американський астронавт Джеймс Ірвін. 1989 року під час чергової експедиції на Арарат він зняв на відеоплівку незвичайний коричневий предмет. Після її перегляду деякі західні вчені зробили припущення, що на Арараті справді знаходяться залишки Ноєвого ковчега.

Більшість шукачів ковчегу вважає, що він знаходиться на горі Арарат. Свою теорію вони підкріплюють зокрема й тим, що в архівах американської розвідки зберігаються знімки дивного об'єкту на горі, який був охрещений «араратською аномалією». У 1997 році представники ЦРУ публічно обіцяли розсекретити знімки Арарату, проте слова поки не дотримали.

Цього року американські учені оголосили, що знайшли об'єкт, схожий на Ноїв ковчег, в прикаспійських горах Ельбурс на північному заході Ірану. Дослідження частини артефактів, знайдених в іранських горах, нині проходять експертизу в лабораторіях США.

РІА «Новини»