УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 133 посетителей

Теги
Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика УГКЦ постать у Церкві розкол в Україні Вселенський Патріархат Церква і влада Археологія та реставрація монастирі та храми України Церква і медицина Католицька Церква Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ молодь церковна журналістика українська християнська культура Ющенко краєзнавство Президент Віктор Ющенко церква і суспільство педагогіка УПЦ КП іконопис Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II діаспора автокефалія милосердя конфлікти церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання Голодомор забобони 1020-річчя Хрещення Русі секти вибори комуністи та Церква Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


НИДЕРЛАНДЫ. В Амстердаме на Крещение состоялась первая служба в новом православном храмеВ Амстердамі у водохресний святвечір і на свято Хрещення Господнього в новому храмовому будинку Руської Православної Церкви звершено першу службу. Спочатку відбулося Всенощне бдіння, а в четвер, 19 січня, у новому храмі провели Божественну літургію. Богослужіння звершив настоятель Свято-Микільської парафії протоієрей Сергій Овсянников.

Старий будинок церкви став занадто тісним для постійно зростаючої кількості православних віруючих Амстердаму. Офіційно парафія нараховує 250 парафіян, а загальна кількість людей, які регулярно відвідують амстердамський православний храм, перевищує цю цифру в декілька разів. Не лише стара церква не завжди могла вмістити всіх парафіян на богослужіння, але й у підсобних приміщеннях не вистачало місця для проведення численних заходів.

Новий храм розмістився в монастирському комплексі, купленому торік у католицького ордена Менших братів капуцинів. Це - другий за розміром діючий церковний будинок у нідерландській столиці. Крім власне церкви, побудованої в неороманському стилі, там знаходяться монастирські келії, кухня, трапезна і хорова кімната.

Після побудови у відомому амстердамському районі Йордан 1913 року цієї церкви і монастирських приміщень, вони стали духовним центром і місцем спілкування для багатьох поколінь жителів Амстердама. Православна парафія святого Миколая має намір продовжити цю традицію і зберегти храм як місце молитви, духовного життя і соціального служіння.

Приміщення нової церкви надають таку можливість. Тут будуть проводити лекції, виставки, концерти церковної музики й інші заходи, розміститься бібліотека. Інтерес до таких заходів виявляють як проживаючі в Нідерландах вихідці з Росії та інших країн СНД, православні християни, так і жителі району, в якому знаходиться церква. Серед відвідувачів православного храму в Амстердамі - люди понад 20 національностей: американці, англійці, білоруси, голландці, греки, грузини, румуни, росіяни, серби, українці та еритрейці.

Служби в православній церкві в Амстердамі проводять церковнослов'янською, голландською й іноді англійською мовами. У храмі служать три священики (один росіянин і два голландці) і два диякони (англієць та голландець).

Руська православна парафія Святого Миколая Мирлікійського заснована в Амстердамі  1974 року невеликою групою православних християн - росіян, сербів і голландців. Перший настоятель протоієрей Олексій Фоогд переклав багато служб голландською мовою.

Православна парафія в Амстердамі активно займається культосвітньою та доброчинною діяльністю. Так, у червні 2004 року Свято-Микільська парафія організувала відпочинок у Нідерландах групи дітей з Беслану. 2005 року разом з амстердамською філією Державного Ермітажу був проведений цикл лекцій «Світ візантійських ікон і руські православні піснеспіви».  Новий храм дасть змогу збільшить кількість подібних заходів.

Седмиця.Ru