УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 130 посетителей

Теги
церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора молодь забобони комуністи та Церква автокефалія Священний Синод УПЦ Президент Віктор Ющенко конфлікти Предстоятелі Помісних Церков Ющенко Доброчинність церква і суспільство УГКЦ іконопис розкол в Україні Патріарх Алексій II Церква і медицина Києво-Печерська Лавра Вселенський Патріархат шляхи єднання педагогіка Церква і політика монастирі та храми України Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор Церква і влада церковна журналістика Мазепа постать у Церкві вибори милосердя УПЦ КП краєзнавство українська християнська культура Археологія та реставрація секти


Рейтинг@Mail.ru


СЕРБИЯ. Новый закон о религии предоставляет Сербской Православной Церкви исключительные праваСербська Православна Церква одержала значну підтримку з боку держави, закріплену в новому законі про релігію. У понеділок, 17 квітня, парламент Сербії ухвалив проект закону про церкви і релігійні громади, який закріпив винятковий статус і привілеї Сербської Православної Церкви.

Стаття 12 законопроекту відводить Православній Церкві «виняткову історичну, державотворчу роль у формуванні, збереженні і розвитку ідентичності сербського народу». Крім того, документ розділяє всі присутні в Сербії релігійні громади на п'ять категорій з відповідними правами і повноваженнями.

Перша категорія відведена виключно Сербській Православній Церкві.

До другої групи включені інші шість традиційних для країни релігій, до третьої - невеликі релігійні громади, визнані в комуністичний період, до четвертої - нові релігійні об'єднання, що знаходяться у стадії реєстрації, до останньої - громади без реєстрації.

При цьому закон фактично позбавляє останні дві категорії захисту з боку держави і надає державним органам широкі повноваження для позбавлення їх реєстрації.

За словами міністра у справах релігій Мілана Радуловіча, головного прихильника законопроекту в уряді, основна мета закону - «не стільки забезпечити релігійні свободи, оскільки свобода віросповідання і без того закріплена в Конституції, скільки гарантувати колективні права релігійним громадам».

«Люди повернули до життя безліч храмів, 96% населення Сербії належить до тієї або іншої релігійної організації. З урахуванням цього ми не можемо надалі оголошувати віру приватною справою. Це - частина життя суспільства», - стверджує міністр.

За офіційними даними, православ'я в Сербії сповідують близько 85% населення.

Інтерфакс-Релігія