УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 279 посетителей

Теги
Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра Церква і медицина Ющенко розкол в Україні церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика іконопис забобони УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика шляхи єднання краєзнавство вибори Вселенський Патріархат Церква і влада Президент Віктор Ющенко монастирі та храми України Доброчинність церква і суспільство педагогіка Священний Синод УПЦ конфлікти Патріарх Алексій II Католицька Церква молодь діаспора УГКЦ Голодомор автокефалія секти постать у Церкві комуністи та Церква українська християнська культура милосердя


Рейтинг@Mail.ru


СЕРБИЯ. Новый закон о религии предоставляет Сербской Православной Церкви исключительные праваСербська Православна Церква одержала значну підтримку з боку держави, закріплену в новому законі про релігію. У понеділок, 17 квітня, парламент Сербії ухвалив проект закону про церкви і релігійні громади, який закріпив винятковий статус і привілеї Сербської Православної Церкви.

Стаття 12 законопроекту відводить Православній Церкві «виняткову історичну, державотворчу роль у формуванні, збереженні і розвитку ідентичності сербського народу». Крім того, документ розділяє всі присутні в Сербії релігійні громади на п'ять категорій з відповідними правами і повноваженнями.

Перша категорія відведена виключно Сербській Православній Церкві.

До другої групи включені інші шість традиційних для країни релігій, до третьої - невеликі релігійні громади, визнані в комуністичний період, до четвертої - нові релігійні об'єднання, що знаходяться у стадії реєстрації, до останньої - громади без реєстрації.

При цьому закон фактично позбавляє останні дві категорії захисту з боку держави і надає державним органам широкі повноваження для позбавлення їх реєстрації.

За словами міністра у справах релігій Мілана Радуловіча, головного прихильника законопроекту в уряді, основна мета закону - «не стільки забезпечити релігійні свободи, оскільки свобода віросповідання і без того закріплена в Конституції, скільки гарантувати колективні права релігійним громадам».

«Люди повернули до життя безліч храмів, 96% населення Сербії належить до тієї або іншої релігійної організації. З урахуванням цього ми не можемо надалі оголошувати віру приватною справою. Це - частина життя суспільства», - стверджує міністр.

За офіційними даними, православ'я в Сербії сповідують близько 85% населення.

Інтерфакс-Релігія