УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 102 посетителей

Теги
іконопис Києво-Печерська Лавра Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні Церква і влада монастирі та храми України Церква і політика Ющенко конфлікти діаспора Священний Синод УПЦ церковна журналістика УГКЦ 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання Церква і медицина постать у Церкві Археологія та реставрація автокефалія УПЦ КП Доброчинність Патріарх Алексій II церква та політика комуністи та Церква Голодомор Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство педагогіка Католицька Церква вибори краєзнавство молодь милосердя Президент Віктор Ющенко Мазепа Вселенський Патріархат секти українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони


Рейтинг@Mail.ru


ШВЕЙЦАРИЯ. В Женеве утверждена новая эмблема Красного крестаУ четвер, 22 червня, учасники міжнародного руху Червоного хреста і Червоного півмісяця затвердили в Женеві нову захисну емблему - червоний кристал. За внесення необхідних поправок у статут Міжнародного руху проголосували 237 учасників конференції в Женеві, 54 висловилися проти та 18 утрималися.

Нова додаткова емблема дасть змогу ізраїльській службі порятунку Маген Давід Адом (МДА), що використовує як пізнавальний знак зірку Давида, стати повноправним членом Міжнародного руху Червоного хреста і Червоного півмісяця.

Ключовим кроком до цієї події стала угода між Ізраїлем і Палестиною в грудні минулого року, в якій МДА визнала суверенітет палестинського Червоного півмісяця на окупованих територіях.

Для затвердження нової емблеми в Женеві була скликана міжнародна конференція, в якій брали участь більше 1000 делегатів - представники 183 національних товариств Червоного хреста і Червоного півмісяця, Міжнародної Федерації товариств Червоного хреста і Червоного півмісяця, Міжнародного Комітету Червоного хреста і 192 країн-учасниць Женевських конвенцій.

Очікувалося, що підсумкова резолюція конференції буде прийнята на основі консенсусу, проте проти нової емблеми виступили країни-члени організації «Ісламська конференція» (ОІК), і питання було винесене на голосування. Для ухвалення поправок необхідно було набрати дві третини голосів учасників. Країни ОІК запропонували внести у фінальну резолюцію конференції поправки, що вимагають рівних умов для всіх територій, окупованих Ізраїлем з 1967 року. Для Ізраїлю ці поправки були неприйнятними, оскільки у такому разі він мав визнати суверенітет не тільки палестинського, але й сирійського (Голанські висоти), і ліванського (ферми Шебаа) товариств Червоного півмісяця.

Експерти вважають «червоний кристал» (червоний квадрат на білому фоні) нейтральною емблемою, що не має жодного національного, релігійного або культурного навантаження.

Донині рух Червоного хреста визнавав тільки два символи, що входять в його емблему, - червоний хрест і червоний півмісяць. Червоний хрест на білому фоні став емблемою в 1864 році. Він також не несе релігійного навантаження - це копія швейцарського прапора, тільки з кольорами навпаки. Проте в 1876 році під час російсько-турецької війни імперія Османа відмовилася використовувати цю емблему, замінивши її червоним півмісяцем. Як офіційна емблема червоний півмісяць був визнаний Женевськими конвенціями в 1929 році.

Православна Церква з обережністю поставилася до рішення Женевської конференції, оскільки дуже сумнівним виглядає факт крайньої необхідності змінювати емблему «червоного хреста» на незрозуміле для більшості людей зображення, що не містить в собі жодного значення. Хрест завжди символізував співчуття, милосердя й людинолюбство і змінювати його на інший знак - це зрада давнім традиціям європейської цивілізації. Тим паче, що емблема «червоний хрест» ніколи не несла релігійного навантаження, тобто не має стати перешкодою для ухвалення участі в русі Червоного хреста і Червоного півмісяця організацій з нехристиянських держав.

Благовіст-інфо