УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 67 посетителей

Теги
УПЦ КП автокефалія Вселенський Патріархат Археологія та реставрація розкол в Україні конфлікти Церква і медицина Доброчинність молодь церковна журналістика шляхи єднання педагогіка милосердя Священний Синод УПЦ Мазепа секти Предстоятелі Помісних Церков Ющенко постать у Церкві діаспора краєзнавство українська християнська культура церква і суспільство Києво-Печерська Лавра Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор Католицька Церква Президент Віктор Ющенко УГКЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика монастирі та храми України забобони Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика іконопис вибори комуністи та Церква Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


ФРАНЦИЯ. Французские клирики выступили против возрождения латинской мессыПлани Папи Бенедикта XVI дозволити католицьким священикам служити месу латинською мовою та за давнім Тридентським обрядом з невдоволенням зустріли багато кліриків у Франції - на батьківщині традиціоналістського схизматичного руху в католицизмі.

П'ять французьких єпископів і 30 священиків підписали лист, у якому просять Папу не йти назустріч послідовникам архієпископа Марселя Лефевра та іншим традиціоналістам, які не визнають реформи II Ватиканського Собору (1962-1965). На цьому соборі замість Тридентської була написана нова Ватиканська меса, що має служитися місцевою мовою тих країн, де вона відбувається. Нещодавно в пресі з'явилися публікації, згідно з якими Бенедикт  XVI планує дати дозвіл простим священикам звершувати Тридентську месу.

Ця меса ввійшла в практику Католицької Церкви в 1570 році. Різниця полягає не тільки в богослужбовій мові, але й у стилі звершення служби - Ватиканська меса передбачає, що священик стоїть лицем до віруючих, які вголос моляться разом з ним. Більш давня практика вимагає, щоб священик мовчки стояв до парафіян спиною.

Лист протесту, опублікований французькими католицькими газетами, засвідчує, наскільки неоднозначно такий крок Святого Престолу може бути сприйнятий віруючими й духовенством.

Відродження латинського богослужіння «створить великі труднощі, особливо для тих, хто вірний II Ватиканському собору», - заявив в інтерв'ю газеті «La Croix» єпископ Тулузький Робер Ле Галль, один з прелатів, що підписалися під листом. Більшість священиків, які підписали відозву до Папи, - молоді клірики. Звертаючись до понтифіка, вони просять допомогти їм «служити світу такому, який він нині, а не поринати в літургійне життя минулих століть».

Після II Ватиканського собору католицьким священикам було практично заборонено служити месу латиною (це було можливо тільки з персонального дозволу єпископа). Представники схизматиків стверджують, що це - головна перешкода до відновлення їхнього повного спілкування з Римом. Глава заснованого Лефевром «Товариства святого Пія X» єпископ Бернар Фелле заявив, якщо заборона буде знята, він і його паства повернуться в лоно Церкви. Водночас «лефевристи» будуть як і раніше виступати проти інших реформ II Ватиканського собору, залишаючись «лояльною опозицією» всередині Церкви, підкреслює Фелле.

Ця позиція традиціоналістів викликає протест французьких прелатів і кліриків. Крім реформи богослужіння, II Ватиканський собор багато в чому визначив різні сторони життя Католицької Церкви - цей собор уперше засудив антисемітизм середньовічного християнства й визнав необхідність діалогу з іншими конфесіями. «У цієї схизми дуже глибокі богословські причини. Не можна робити вигляд, начебто архієпископ Лефевр порвав відносини з Церквою тільки через Літургію», - заявив в інтерв'ю газеті «La Vie» єпископ Клод Дажен.

Архієпископ Лілля Жерар Дефуа нагадав про те, що багато членів «Товариства святого Пія Х» пов'язані з радикальними правими політичними силами і найчастіше насильницькими методами захоплювали церкви.

Благовіст-інфо