УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 62 посетителей

Теги
розкол в Україні Церква і медицина церковна журналістика постать у Церкві церква та політика діаспора Церква і влада Ющенко Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков молодь УГКЦ вибори Церква і політика Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат Мазепа Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква шляхи єднання іконопис Археологія та реставрація українська християнська культура Доброчинність УПЦ КП забобони Голодомор церква і суспільство автокефалія краєзнавство конфлікти Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя монастирі та храми України секти 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну педагогіка


Рейтинг@Mail.ru


БОСНИЯ И ГЕРЦОГОВИНА. Водохранилище будущей гидроэлектростанции может затопить средневековый монастырь и много сербских селенийМитрополит Дабробоснійський Миколай 30 грудня 2006 року направив голові керівництва Федерації Боснії та Герцеговини Ахмеду Хаджипашичу лист протесту у зв'язку з розповсюдженою інформацією про будівництво на території Мартін Броду гідроелектростанції, водосховище якої загрожує затопити середньовічний сербський монастир Рмань і багато сербських поселень у Верхньому Поуньї.

«Намір керівництва Федерації Боснії та Герцеговини побудувати гідроелектростанцію в Мартін Броді, водосховище якої затопило б монастир і селища поблизу нього, без попередніх консультацій з відповідними органами Сербської Православної Церкви й місцевої громади Мартін Брод, - сказано в листі, - є нападом на недоторканність і життя нашої Церкви й сербів, які повернулися на цю територію».

Якщо цей намір буде втілено в життя, то будуть зневажені Закон про захист пам'ятників культури, Закон про свободу віросповідання і правове становище церков та релігійний об'єднань і ще низка інших законів. Окрім того, через ці руйнівні дії нинішню владу Федерації Боснії та Герцеговини можна було б порівняти з окупаційною владою оттоманської імперії й нацистською владою Німеччини. Подібне ставлення до сакральної й культурно-історичної спадщини Сербської Православної Церкви й сербського народу можна було побачити в березні 2004 року, коли у вихрі злочинної руйнівної ненависті було зруйновано й спалено багато середньовічних монастирів і церков Косово й Метохії.

«Хіба не достатньо руйнування святинь усіх конфесій під час останньої громадянської війни в Боснії та Герцеговині? Нині настав час відродження, а не руйнування. Ми вважаємо, що існують й інші способи використання електроенергетичного потенціалу річки Уни, без затоплення й руйнування монастиря та населених пунктів. Необхідно дуже серйозно розглянути можливість захистити цей надзвичайно гарний куточок нашої землі, оголосити його національним парком і серйозніше попрацювати над розвитком тут туризму», - закликає митрополит Дабробоснійський Миколай голову керівництва Федерації Боснії та Герцеговини й висловлює сподівання на те, що подальші дії влади в цьому напрямку призупиняться, а наявні ресурси будуть спрямовані не на нове руйнування, а на відновлення зруйнованих храмів.

 

Монастир Рмань у Мартін Броді побудований 1443 року й п'ять з половиною століть є духовним центром сербського народу у Верхньому Поуньї. Протягом багатьох століть тут була кафедра Дабробоснійських митрополитів, чиїми стараннями була заснована перша сербська регулярна школа - семінарія в монастирі Крка в 1615 році. За час свого існування монастир розділяв долю народу, якому належить. Під час оттоманської окупації його декілька разів розоряли дощенту, а останнє велике руйнування він пережив у 1944 році, коли нацисти повністю зруйнували монастир бомбардуваннями, підозрюючи, що в ньому знаходиться партизанський госпіталь. Надзвичайними зусиллями він був відновлений у 80-ті роки минулого століття для того, щоб під час останньої війни його пограбували і пошкодили хорватські війська. 2001 року монастир був заново відновлений і освячений.

Pravoslavie.ru