УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 83 посетителей

Теги
Патріарх Алексій II постать у Церкві Священний Синод УПЦ розкол в Україні Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство комуністи та Церква 1020-річчя Хрещення Русі діаспора церковна журналістика педагогіка Церква і медицина шляхи єднання Мазепа Вселенський Патріархат милосердя вибори українська християнська культура Ющенко Києво-Печерська Лавра Церква і влада Голодомор іконопис забобони молодь Археологія та реставрація УПЦ КП монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти Католицька Церква автокефалія Церква і політика секти Президент Віктор Ющенко краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков УГКЦ церква та політика Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


ГЕРМАНИЯ. В Берлине открылись Дни русской духовной культурыВиступом чоловічого хору Синодальної резиденції Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ і відкриттям виставки «Сучасне церковне мистецтво Росії» в Російському будинку науки і культури (РБНК) в Берліні 2 лютого відкрилися Дні російської духовної культури.
Ця програма відбувається під патронажем Його Святійшества Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ разом з МЗС Росії при підтримці російського уряду і адміністрації Президента РФ, а також за участю різних державних, суспільних і комерційних організацій. У програму включена виставка «Сучасне церковне мистецтво Росії», щоби показати зарубіжним відвідувачам, які мали нагоду в різних музеях познайомитися з церковними шедеврами Росії минулих століть, що і нині завдяки процесу духовного відродження з'являються нові шедеври церковної творчості. Зокрема на ній представлені експонати з приватної колекції Патріарха Алексія ІІ.
В ході Днів російської духовної культури відбудеться презентація російської монастирської кухні, а оскільки в Росії на наступному тижні починається Масляниця, то особливо будуть представлені млинці.
На відкритті свята православної культури в Німеччині російський посол Володимир Котенев підкреслив, що виставка буде прекрасним продовженням російсько-німецьких культурних зустрічей, які мали місце в 2003-2004 роках, в ході яких обидві країни провели більше трьох тисяч різних заходів за участю майже півтора мільйона німців і росіян. «Та все ж серія виступів і виставок, які розпочинаються сьогодні, особлива - вона відображає релігійне, духовне ядро російської культури. Коли в Німеччині говорять про Росію, то частіше за все згадується слово «душа», загадкова російська душа, яку треба зрозуміти і осягнути», - сказав В.Котенев, підкресливши, що для російського народу «культура споконвіку багато в чому визначалася ставленням до релігії». «Для російської людини православ'я завжди було чимось більшим, ніж просто вірою. Це було швидше тим відчуттям самосвідомості, яке об'єднує націю і допомагає їй зберегти себе протягом століть», - відзначив посол.
За його словами, зараз в російському суспільстві знову зростає роль православ'я, і по мірі зростання віри відроджуються і колишні духовні традиції. Змальовуючи дух свята, посол процитував уривок зі статті митрополита Антонія Сурозького «Православ'я і західний світ»: «У обмін на те земне, що ми одержали від Заходу, в обмін на культуру, якій зараз на Заході близько двох тисяч років або більше, ми приносимо найбільше, найдорожче, що у нас є: нашу віру, віру як світогляд, віру як сенс, віру як натхнення».
Архієпископ Берлінський і Германський Феофан подякував російському послу за ці слова, а організаторів програми «Дні російської духовної культури» - за внесок у збереження зв'язків між православними в Росії та за її межами.
В рамках Днів 6 лютого в Берліні відбувся також Міжнародний інвестиційний форум. Його організатором виступає Центр інвестиційних програм РПЦ за участю НП «Європейський дім» і представництва німецької економіки в Росії. Руська Православна Церква з благословення Святійшого Патріарха вирішує сьогодні завдання з відновлення своєї економічної діяльності, виступаючи з цілою низкою унікальних інвестиційних проектів. Багато які з них будуть представлені на форумі.
Це нове явище в російській економіці, роль Церкви в якій останнім часом посилилася, що в свою чергу позитивно відобразилося і на благодійності РПЦ, яка потребує постійного фінансування. Відроджена економіка Церкви дозволяє створювати нові дитячі притулки і будинки для людей похилого віку, проводити подібні Дні російської духовної культури за кордоном.
У роботі форуму візьмуть участь не тільки представники німецького бізнесу, банків і великих корпорацій, але й кількох міжнародних фінансових інститутів.
Дні російської духовної культури триватимуть до 14 лютого.
РІА «Новини»