УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 241 посетителей

Теги
церква та політика українська християнська культура розкол в Україні педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання автокефалія комуністи та Церква Голодомор постать у Церкві Президент Віктор Ющенко Патріарх Алексій II вибори Священний Синод УПЦ Мазепа іконопис УПЦ КП Києво-Печерська Лавра Католицька Церква Археологія та реставрація милосердя молодь Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков монастирі та храми України секти Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони 1020-річчя Хрещення Русі діаспора церковна журналістика Церква і медицина Доброчинність конфлікти Церква і політика краєзнавство церква і суспільство Церква і влада Ющенко УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


КИЕВ. Первый в 2006 году номер «Православного вестника» рассказывает о важнейших событиях в жизни Церкви, которые завершили прошлый годВідкриває журнал стаття кандидата богослов'я диякона Олександра Драбинка. «Українська Православна Церква - 15 років незалежності» - це історичний екскурс, який розповідає про п'ятнадцятирічний період життя та діяльності Православної Церкви в Україні. З цієї публікації читач може дізнатися про передумови надання нашій Церкві статусу «самостійної», про складну міжконфесійну ситуацію, яка склалася в країні на початку 90-х; частково саме це й спонукало Архієрейський Собор Руської Православної Церкви підписати Томос про надання самостійності в управлінні Українській Православній Церкві. Також отець Олександр розповідає про обставини візиту Предстоятеля Руської Православної Церкви до Києва, який відбувся 27 липня 1990 року; на конкретних прикладах пояснює, які зміни у житті Православної Церкви в нашій країні відбулися у зв'язку з набуттям нею нового канонічного статусу. Розповідає автор і про другий візит до стародавньої столиці Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II. 28 жовтня 1990 року після закінчення Божественної літургії в соборі святої Софії він оголосив Постанову Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, який відбувався у Московському Свято-Даниловому монастирі з 25 по 27 жовтня 1990 року. Саме цей документ регламентує незалежність Української Православної Церкви.

Окрема публікація «Православного вісника» присвячена відкритому засіданню Священного Синоду Української Православної Церкви, яке відбулося 10 листопада 2005 року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. На засіданні було прийняте рішення про відкриття чоловічого монастиря на честь Благовіщення Божої Матері у Києві, жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Ігуменя Афонської Гори» у селі Роги Маньківського району Черкаської області та Свято-Іллінського чоловічого монастиря в селі Варварівка Кремінського району Луганської області. Для найуспішніших вихованців Київських духовних шкіл вирішено заснувати стипендію імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України.

Тоді ж було прийняте рішення возвести у сан єпископа голову відділу по взаємодії з промисловими підприємствами Донецької єпархії архімандрита Луку (Коваленка) та намісника Успенської Святогірської Лаври архімандрита Арсенія (Яковенка). У журналі докладно розповідається про ці визначні події в житті Української Православної Церкви.

Доповідь керуючого справами УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана, яку він зачитав на конференції, присвяченій 15-річчю незалежності Української Православної Церкви, представлена у формі звіту про діяльність нашої Церкви за п'ятнадцятирічний період незалежності. Тут наводяться статистичні дані про парафії та священиків, монастирі та насельників, а також православні братства і недільні школи; стисло розповідається про життя духовних шкіл і діяльність синодальних відділів.

Є в журналі матеріали, присвячені презентації фільму Ольги Леонтенко «Пастир», а також публікація, що висвітлює роботу та підсумки Міжнародної науково-практичної конференції «Церква і держава у служінні народові».

Завершує часопис звернення Блаженнішого Митрополита Володимира до українського народу з нагоди дня пам'яті жертв голодомору.

Відтепер офіційне видання Української Православної Церкви «Православний вісник» має новий художній дизайн. У ньому набагато більше світлин, а це дає можливість читачеві краще уявити події, про які йдеться в журналі. Цього разу співробітники видавничого відділу Київської Митрополії надали «Православному віснику» ще й представницьку функцію. «Раніше ми просто розповідали про найважливіші церковні події за певний період. А тепер за допомогою вдалого художнього оформлення ще й показуємо читачам місце, обставини та людей - малюємо повну картину події, що увійшла в історію Церкви як найважливіша та найцікавіша», - зазначив відповідальний секретар видавництва кандидат богослов'я архімандрит Іларій (Шишковський).

Олександр Андрущенко