УКР РУС  


 Главная > Публикации > Слово пастыря  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 323 посетителей

Теги
молодь 1020-річчя Хрещення Русі милосердя педагогіка діаспора іконопис Католицька Церква Патріарх Алексій II Священний Синод УПЦ церковна журналістика секти монастирі та храми України Ющенко Церква і медицина краєзнавство Голодомор Археологія та реставрація забобони шляхи єднання церква і суспільство Мазепа розкол в Україні Церква і влада постать у Церкві УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра українська християнська культура Вселенський Патріархат УГКЦ церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну вибори конфлікти Церква і політика Президент Віктор Ющенко автокефалія Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


«Я вірю, що Господь прихилить милість до України, напоумить владу та тих, хто перебуває в розколі», – Патріарх Кирил у слові до віруючих у Святогірській Лаврі

  30 июля 2009У своїй проповіді на площі біля стели Божої Матері в Святогірській Лаврі Предстоятель Руської Православної Церкви зокрема нагадав вірянам про значення Причастя:«Причащаючись, ми з'єднуємося невидимою, але реальною Божественною силою, і з простої групи людей стаємо Церквою Божою» .

Далі Патріарх торкнувся актуального для українців питання - розколу: «Якщо нас у єдиному Хлібі й Чаші сам Бог з'єднує, що може нас розз'єднати? Якими людськими аргументами, якими людськими мріями, якими людськими цінностями може розділитися Тіло Христово? Немає такої мрії, немає таких цінностей! Тим більше не може бути таких суспільних, національних або політичних ідеалів, заради яких було б дозволене розділяти те, що сам Бог з'єднав».

Святіший Патріарх щодо розколу висловився категорично: «Ніякими аргументами, ніякою людською мудрістю, ніякими людськими ідеалами не можна виправдати розкол, тому що розкол - це порушення слів Господа про єдність Його спадщини».

Також Його Святість наголосив, що за лицемірство Бог карає - і тих, хто в розколі, і народ, який не розуміє Істини й Божественної заповіді про єдність Таїнства Євхаристії віддає в ім'я людських мрій та ідеалів.

Звертаючись до історії, Першоієрарх відзначив: «Історія показує, що жодна людська мрія, жодна політична або національна ідея за дві тисячі років існування християнства не була досягнута й реалізована через поділ Тіла Христова. Там, де поділ, - проливається кров, губиться енергія, втрачається єдність і з'являється розподіл на місці цілісності; там губиться здатність досягати цілей, поставлених перед народом, перед націями й перед державою, тому що розділені в найголовнішому й святому люди стають нездатними об'єднатися в тому числі навколо політичних гасел і політичних програм».

Патріарх поклонився тем хто силою своєї віри зберіг єдність Церкви на українській землі й відзначив: «Я вірю, що Господь прихилить милість до України, напоумить владу, напоумить і тих, хто через незнання перебуває в розколі. Я вірю у зцілення народу, у зцілення національного життя України. І як Патріарх у тому числі й України, я буду робити все для того, щоб народ возз'єднався, щоб політичні й національні протиріччя зникли, щоб єдина Церква Христова, Церква-Мучениця й сповідниця знову мала силу й можливість обійняти материнськими обіймами всіх своїх вірних чад».

На завершення проповіді Святіший Патріарх сказав: «Ми будемо молитися за вас, навіть якщо ви не прагнете цієї молитви, ми на колінах будемо просити Бога, щоб Він милість Свою прихилив до України, щоб Він об'єднав Церкву, об'єднав народ» і назвав Митрополита Володимира «мужнім Предстоятелем Української Церкви, молитовником і духовним пастирем, який своєю смиренністю й любов'ю зберігає єдність».