УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 112 посетителей

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика комуністи та Церква вибори УГКЦ Церква і політика Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко Патріарх Алексій II милосердя розкол в Україні Священний Синод УПЦ молодь Вселенський Патріархат секти Мазепа педагогіка Голодомор постать у Церкві Церква і медицина іконопис церква та політика українська християнська культура УПЦ КП Доброчинність Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання автокефалія краєзнавство Ющенко діаспора Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков забобони церква і суспільство конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


ЛАТВИЯ. Православная Церковь выступила за введение курса «Христианское учение» для старшеклассниковПравославна Церква Латвії виступає з ініціативою введення в загальноосвітній школі курсу «Християнське вчення», розрахованого на старшокласників. Основи християнського вчення вже викладаються в школах Латвії молодшим школярам - з 1 по 3 класи, однак, на думку Митрополита Ризького і всієї Латвії Олександра, ці вікові рамки необхідно розширити. Формування особистості молодих людей не закінчується в молодших класах школи, тому дуже важливо, щоб діти мали нагоду здобути хоча б загальну духовну освіту.

Державне законодавство дає змогу викладати в школах тільки особам з вищою педагогічною освітою. При цьому викладачі, які мають вести цей предмет, зобов'язані пройти триденну підготовку на спеціальних курсах при Міністерстві освіти. Зміст дисципліни залежить від конфесіональної приналежності вчителя. У цей час викладання дозволено вести представникам шести конфесій, що вважаються в Латвії традиційними. Найбільш питому вагу серед них мають католики, лютерани, православні й баптисти. Питання про те, представники якої саме конфесії вестимуть заняття, вирішують директори, однак враховуються також побажання батьків учнів. Альтернативою предмету «Християнське вчення» є курс «Етика».

Кожна з конфесій веде додаткову підготовку своїх викладачів. З 1995 року, з благословення Митрополита Ризького і всієї Латвії Олександра, при Ризькій духовній семінарії ведеться підготовка майбутніх учителів православного курсу «Християнське вчення». Викладачі, які прослухають повний цикл лекцій, розрахований на 48 навчальних годин, одержать сертифікат на право ведення занять у школі. Право викладання у школах має підтвердити також Міністерство освіти.

Православний освітній портал «Слово»