УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 85 посетителей

Теги
Церква і медицина комуністи та Церква краєзнавство розкол в Україні Голодомор конфлікти Церква і політика Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко секти монастирі та храми України шляхи єднання діаспора Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну Предстоятелі Помісних Церков Мазепа Католицька Церква Патріарх Алексій II Доброчинність автокефалія церква і суспільство церковна журналістика милосердя Києво-Печерська Лавра УПЦ КП церква та політика молодь забобони 1020-річчя Хрещення Русі іконопис Ющенко вибори УГКЦ постать у Церкві Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка українська християнська культура Священний Синод УПЦ Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


ЛАТВИЯ. Православная Церковь выступила за введение курса «Христианское учение» для старшеклассниковПравославна Церква Латвії виступає з ініціативою введення в загальноосвітній школі курсу «Християнське вчення», розрахованого на старшокласників. Основи християнського вчення вже викладаються в школах Латвії молодшим школярам - з 1 по 3 класи, однак, на думку Митрополита Ризького і всієї Латвії Олександра, ці вікові рамки необхідно розширити. Формування особистості молодих людей не закінчується в молодших класах школи, тому дуже важливо, щоб діти мали нагоду здобути хоча б загальну духовну освіту.

Державне законодавство дає змогу викладати в школах тільки особам з вищою педагогічною освітою. При цьому викладачі, які мають вести цей предмет, зобов'язані пройти триденну підготовку на спеціальних курсах при Міністерстві освіти. Зміст дисципліни залежить від конфесіональної приналежності вчителя. У цей час викладання дозволено вести представникам шести конфесій, що вважаються в Латвії традиційними. Найбільш питому вагу серед них мають католики, лютерани, православні й баптисти. Питання про те, представники якої саме конфесії вестимуть заняття, вирішують директори, однак враховуються також побажання батьків учнів. Альтернативою предмету «Християнське вчення» є курс «Етика».

Кожна з конфесій веде додаткову підготовку своїх викладачів. З 1995 року, з благословення Митрополита Ризького і всієї Латвії Олександра, при Ризькій духовній семінарії ведеться підготовка майбутніх учителів православного курсу «Християнське вчення». Викладачі, які прослухають повний цикл лекцій, розрахований на 48 навчальних годин, одержать сертифікат на право ведення занять у школі. Право викладання у школах має підтвердити також Міністерство освіти.

Православний освітній портал «Слово»