УКР РУС  


 Главная > Публикации > Социальное служение  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 57 посетителей

Теги
1020-річчя Хрещення Русі комуністи та Церква церква та політика Патріарх Алексій II іконопис секти діаспора милосердя постать у Церкві церква і суспільство церковна журналістика молодь УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання краєзнавство Києво-Печерська Лавра Церква і влада вибори Церква і політика монастирі та храми України УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти українська християнська культура Голодомор забобони Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков Доброчинність автокефалія Священний Синод УПЦ Католицька Церква розкол в Україні Мазепа Церква і медицина Ющенко педагогіка


Рейтинг@Mail.ru


Уроки молитви для карпатських інтернатів

Учасники практикуму з дітьми коло корпусу

Учасники практикуму з дітьми коло корпусу

Диякон Тарасій АНДРУСЕВИЧ

У пасхальний час в Бориславській спеціальній школі-інтернаті для дітей з наслідками поліомієліту та паралічів відбувся практикум із соціальної педагогіки. Молоді викладачі та студенти з Києва (міжпарафіяльне об'єднання «Спільна справа»), Львова (Львівське молодіжне православне братство Почаївської чудотворної ікони Божої Матері), Рівного, Тернополя та Ніжина провели низку інтерактивних занять з учнями спецшколи, серед яких третина - сироти.

Що нового корисного можна почерпнути з закордонних методик? Чим можна збагатити навчання дитини в інтернаті? Як нині нашим школам варто залучати підтримку міжнародних громадських та релігійних організацій? Всьому цьому найкраще наставила учасників педагогіка православної молитви.

Любомир дякує за подарунки Київського центру "Нове життя"

Любомир дякує за подарунки Київського центру "Нове життя"

- Спочатку, - розповідає директор Бориславської спецшколи Наталія Тищенко, - коли добровольці могилянського гарту та київської групи «Спільна справа» вийшли до нас із пропозицією, ми не уявляли собі, як це має виглядати. Але відразу на вступному занятті, яке провела психолог київського БО «Дияконія» Ксенія Кучеренко, я відчула потенціал такого терапевтичного спілкування. До цього й заохочую студентів та гостей нашого закладу: почувайтеся вільно у творчому застосуванні нових методик, ви мислете незашорено, отож і діятимете відповідно до ситуації ефективніше. Просила б лише педагогів-волонтерів окреме заняття провести ще й з викладачами нашої школи, адже такі семінари, переконана, взаємозбагатять досвід киян та галичан.

- Несподівано чудовою виставою зустріли нас діти 4-го класу, - радіє львів'янин Роман Холонівський, - до того ж, прибули журналісти з Трускавецького ТРТ, і дітям стало ще цікавіше. Відчувалося, що спілкування - головний подарунок для дітей!

Киянки та львівянки ведуть кулінарніе заняття для дівчат

Киянки та львівянки ведуть кулінарніе заняття для дівчат

Перші ж зустрічі з учнями стали відкриттям несподіваних можливостей спілкування:

- Після чудової вистави про зустріч весни, - ділиться враженнями Надія Лучкевич із Дрогобича, - яку нам представили учні 4-го класу на чолі з вихователем Лідією Дзіндзьо, тутешній хлопчик Андрійко носив з гостями стільці, і так розговорився, що заїкання майже не було. А коли проводили гру з приготування борщу в піст, то й найзакритіші викликалися в коло спілкування... На мій погляд, найважливіше, що ці студенти та юні фахівці з Києва, Львова приготували дітям такий подарунок виключно своїм коштом, а не для „відпрацювання практики", чи „акції для галочки". Чудеса здатна творити тільки Любов.

Учениця Марічка бачить сни. Протези відпочивають

Учениця Марічка бачить сни. Протези відпочивають

- Коли Сергій Штейніков вів гру «Гніздечко зозулі», я звернула увагу на очі старшокласників, - ділиться вихователька Марія Хлібкевич, - це вже були інші очі, контакт довіри...

Серед недоліків тренери визнавали закороткий термін практикуму: 5-7 годин спілкування для терапевтичних потреб замало. А ще ж потрібно подолати бар'єр стереотипної атмосфери інтернату. Особливо із старшокласниками. Щоправда, чергова-санітар, бабуся, котру викладачі з любовію називають Христиною Остапівною, подивовувалася, як це «некерований Толік» із 10-класу на півтори години ліг спати раніше за всіх хлопчаків!..

«Хай там що, - говорили між собою учасники практикуму, - а такі зустрічі приносять найголовніше - досвід та свідчення явних чудес, коли дитина почуває себе цілком здоровою попри всі наслідки таких захворювань, як ДЦП чи поліомієліт».

Парафіяни Стебника і Дрогобича з о. Володимиром Мандзюком проводжають гостей з Києва

Парафіяни Стебника і Дрогобича з о. Володимиром Мандзюком проводжають гостей з Києва

- Якби наші ровесники з вузів Самбора, Дрогобича, та й навіть просто старшокласники знали, яка це радість - відвідати із творчим вечором чи просто з дружнім візитом інтернат, - поділився бориславець Ярослав Кочмарчик, - я певен, у нас в Україні не зосталося б місця для смутку і зневіри.

Справді, на одній із міжнародних зустрічей фахівці з «Британської ради» у Києві зазначили, що один лише церковний спів здатен настільки підняти тонус пацієнтів у клініках та лікарнях, що оновлюючий ефект такої арт-терапії був би ефективніший за найпотужніші курси хіміотерапії та навіть багатьох гомеопатичних препаратів.

- У нашому випадку, - говорить вихователь Лідія Дзіндзьо, - творче залучення дітей до підготовки вистав, моделювання зелених куточків, ваші кулінарні заняття - все це дозволяє дитині розкритися, вивільнити емоційний потенціал для нових занять, нових можливостей жити повноцінно.

На завершення зустрічі, настоятель парафії Почаївської чудотворної ікони Богородиці протоієрей Володимир Мандзюк у Стебнику радо підтримав благодійні ініціативи студентів, заохочуючи до подальшої співпраці заради повернення у суспільство знедолених сиріт: «Кожному з нас, стає під силу головне - полюбити саму Любов, яка потім творить диво - зцілює Людину».

Фото Романа Холонівського